У Мінекономіки спростували блокаду українських вантажівок у Росії

15 лютого 2016, 09:31
Заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська спростувала інформацію про те, що Росія обмежила рух українських перевізників

Про це вона написала на своїй сторінці Facebook у понеділок, 15 лютого.

"Зазначу, розповсюджена 13-14.02 інформація, що РФ обмежила перевезення українських перевізників не відповідала дійсності. Єдині обмеження, які діяли - це транзит до Казахстану через РФ товарів "під ембарго". Зафіксовані поодинокі випадки проблем з перетином кордону РФ українськими водіями", - повідомила вона.

Відео дня

Сьогодні дуже насичений день і складний день:1. Засідання Кабінету Міністрів України щодо ситуації з перевезеннями ван...

Опубликовано Nataliya Mykolska 14 февраля 2016 г.

За її словами, засіданя уряду щодо російського транзиту через Україну відбудеться о 17 годині у понеділок.

На ньому розглядатиметься ситуація із перевезенням вантажним автотранспортом, зарестрованим у РФ, та заборона РФ руху вантажного автотранспорту з України.

Читайте також: Росія погодилася на транзит українських вантажів

Нагадаємо, на цьому тижні активісти шести областей України почали блокувати проїзд російських фур через українські пропускні пункти. Російські фури блокували на Закарпатті, у Львівській, Чернівецькій, Волинській, Житомирській та Рівненській областях.

За даними Мінтрансу РФ, на даний час у різних областях України заблоковано понад 100 вантажівок, більше 500 фур не можуть в'їхати в Україну з боку держав Євросоюзу, повертаючись в РФ. При цьому за 11-12 лютого на територію Росії в'їхали або виїхали 1038 українських вантажівок.

"Зазначені дії є грубим порушенням Угоди між урядом РФ і урядом України про міжнародне автомобільне сполучення, згідно з якою сторони забезпечують можливість здійснення транзитних перевезень на своїх територіях", - йдеться в повідомленні російського відомства.

Нагадаємо, 4 січня 2016 року РФ ввела повну заборону на транзит товарів з України через свою територію. Україна у відповідь подібних заборон не вводила, на відміну від Польщі, яка відмовила в транзиті російським фурам. Тепер щоб доставити товари в країни ЄС, російські компанії змушені їхати з Білорусі через Україну

Показати ще новини
Радіо NV
X