У Мінекономіки запропонували зарегулювати інтернет-продавців

8 вересня 2021, 16:30

У Мінекономіки запропонували ідентифікувати онлайн-продавців заради захисту споживачів і скорочення бюджетних втрат.

У Мінекономіки України розробили проект закону Про захист прав споживачів, який передбачає введення механізмів з регулювання інтернет-комерції.

Про це повідомляє пресслужба відомства за підсумками зустрічі міністра економіки Олексія Любченка з Українською Радою Бізнесу 7 вересня.

Відео дня

За словами заступниці міністра Ірини Новікової, неможливість ідентифікувати онлайн-продавця веде до бюджетних втрат через брак їх реєстрації як підприємців, а також «викликає незахищеність прав споживача».

«Щоб вирішити ці проблеми ініціюємо механізм добровільної ідентифікації в реєстрі інтернет-магазинів продавцями товарів в електронній комерції », - зазначила Новикова.

Розроблений відомством законопроект містить норми передбачають, що підприємці, які здійснюють електронні продажу, обов'язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе, як про підприємство та перелік інформації про продукцію.

Серед іншого, в законопроєкті дається визначення «електронний торговельний майданчик (маркетплейс)» і «електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)».

Також документ пропонує встановити відповідальність за ненадання повної інформації суб'єктом господарювання для його ідентифікації.

Крім того, Держпродспоживслужба може отримати право звертатися до провайдера інтернет-послуг, щоб обмежувати доступ до сайтів, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів і які неможливо ідентифікувати

Також пропонується встановити відповідальність за надання недостовірних даних. Зараз проект закону знаходиться на розгляді Кабміну.

Повідомляється, що паралельно з цим Мінекономіки і Міністерство цифрової трансформації працюють над створенням платформи Е-споживач для продавців, які працюють в інтернеті. Це дозволить ідентифікувати продавця шляхом надання йому статусу Перевірений продавець.

Нагадаємо, що за підсумками 2020 року обсяг українського ринку електронної комерції виріс на 41% - до $4 млрд. Відзначається, що e-commerce становить близько 8,8% від загального обсягу роздрібної торгівлі в Україні.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X