У Мінагрополітики розповіли, як конфлікт на Азовському морі вплине на ціни на продукти

27 листопада 2018, 16:29

Ескалація конфлікту в Азовському морі надасть мінімальний вплив на ціни на продовольство.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк в на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, це несе найбільші ризики для рибної галузі і може викликати проблеми в експортної логістики.

Відео дня

"Основний блок - для рибної галузі. Азовське море генерує більшу частину улову і це вимагає збереження стабільного і зрозумілого режиму рибальства в його водах. Станом на вчорашній день рибалкам було рекомендовано в якості запобіжного заходу повернутися в порт, ніяких юридичних або фактичних обмежень до них не застосовувалося. Ступінь ризику: не визначений", - написав він.

Також він повідомив, що в зв'язку з напруженою ситуацією в Приазов'ї і непередбачуваними діям РФ, обсяги перевалки через порти Бердянськ і Маріуполь можуть бути вимушено скорочені, а потоки перенаправлені в порти Одеси.

Він також вважає, що режим воєнного стану може позначитися на роботі експортної інфраструктури, оскільки він охоплює всі портові області, хоча зараз робота йде безперебійно.

"Також з'являється фактор непереборного впливу - "військова необхідність", якій підпорядковуватиметься транспорт, зокрема пріоритет в постачанні вагонів, подачі тяги і т.д. буде в військових вантажах. Ступінь впливу буде залежати від злагодженої роботи транспортної інфраструктури", - зазначив Мартинюк.

Заступник міністра зазначив, що ескалація конфлікту також може вплинути на ціни. Однак у міністерстві оцінюють вплив цього фактора, як мінімальний.

"Ризики продовольчого характеру для внутрішнього ринку, зокрема для 10 областей з воєнним станом відсутні. Пропозиція основних продуктів харчування значно перевищує прогнозований попит, а більшість областей, в яких введено це положення, є профіцитні", - підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. У підсумку всі три кораблі були захоплені Росією. Водночас Москва покладає провину за інцидент на українську сторону, звинувачуючи кораблі ВМС України "в незаконному перетині кордону".

В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків. За даними нардепа Борислава Берези, двоє з них у важкому стані.

Через дії РФ в Україні Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану в прикордонних з РФ областях.

Депутати прийняли оновлений документ з пропозиціями президента Петра Порошенка про скорочення терміну дії воєнного стану до 30 діб і обмеження території. Зокрема, згідно з рішенням, воєнний стан вводиться в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів: у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій областях і внутрішніх водах Азовського моря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X