У МЕРТ розповіли про ефект від зниження ліміту на розрахунок готівкою

5 січня 2017, 15:09
Рішення Нацбанку про зниження граничної суми готівкових розрахунків за участю фізичних осіб до 50 тис. грн упродовж одного дня очікувано позитивно вплине на процес детінізації економіки, вважають в МЕРТ

Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

"Детінізація відбуватиметься внаслідок зменшення можливостей легалізації доходів населення (сумнівних або незаконних), зокрема, шляхом операцій по придбанню та продажу цінностей, нерухомості, послуг високої вартості", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, таке обмеження сприятиме істотному зменшенню готівки в обігу в межах обсягів, які перевищують поточні потреби споживача.

Відео дня

Так, за підрахунками аналітиків, після запровадження обмеження орієнтовно можливе зменшення рівня тіньової економіки, розрахованого за монетарним методом, на початковому етапі оцінюється в межах близько 4 відсоткових пунктів, що за інших рівних умов знизить інтегральний показник тіньової економіки на близько 2 відсоткові пункти.

Нагадаємо, Нацбанк втричі скоротив ліміт на розрахунок готівкою


Довідково: за підрахунками Мінекономрозвитку, в І півріччі 2016 року рівень тіньової економіки склав 38% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше у порівнянні з показником відповідного періоду 2015 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X