У МЕРТ розповіли, навіщо Україні ЗВТ з Ізраїлем

28 березня 2018, 17:09

Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Ізраїлем передбачає скасування ввізних мит на 80% промислових товарів з України, а також для низки товарів агропродукції.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - продавці України Наталія Микольська, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, для деяких товарів агропродукції ввізні мита будуть скасовані у рамках квот. Також передбачене поступове скасування ввізного мита у перехідний період - три, п'ять, сім років. Після завершення цих термінів мита будуть вирівняні до нуля.

Відео дня

Крім того, вона зазначила, що окрема категорія товарів підпадає під часткову лібералізацію. При цьому ювелірні вироби виключені з переліку товарів, на які поширюється дія документа.

"Ізраїль - досить закритий ринок з високими ставками пов'язаної ввізного мита. Зокрема, це стосується сільськогосподарської продукції. Наприклад, на деяку м'ясну продукцію пов'язана ставка ввізного мита перевищує 280%", - розповіла вона.

Також наголошується, що зі свого боку Україна відкриває 70% ринку промислових товарів для ізраїльських виробників, а також скасовує мита на ряд сільськогосподарських товарів відразу після вступу в силу угоди про ЗВТ, на деякі - протягом трьох-п'яти років. Також Україна частково знизить тарифи на деякі сезонні овочі і фрукти з Ізраїлю.

Крім того, перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів заявив, що Україна найближчим часом почне переговори від ЗВТ з новою країною, однак не уточнив, про яку саме державу йдеться.

Нагадаємо, що переговори про ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році. Після підписання угоди документ повинен бути ратифікований парламентами України та Ізраїлю. Відзначимо, що сьогодні, 28 березня, Україна та Ізраїль завершили переговори щодо створення зони вільної торгівлі.

Додамо, що обсяг експорту українських товарів і послуг до Ізраїлю в 2017 році зріс на 19% - до $781 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X