У МЕРТ розповіли, навіщо Росії торговельна війна із Україною

2 березня 2017, 09:14
Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська розповіла, що російська торгова агресія переслідує відразу кілька цілей

Про це вона розповіла в інтерв'ю DT.UA.

"Перша - обмежити надходження валютної виручки до України, зробивши нас фінансово слабшими. Друга - витіснити український продукт з ринків цих країн, замінивши їх російською продукцією. У більшості випадків це дійсно взаємозамінні товари", - заявила вона.

Відео дня

За її словами, третя ціль - дати зрозуміти транснаціональним корпораціям, які мають виробництва як на території України, так і в Росії, що їм варто залишати українську землю, та розвивати виробництво на тій території, яка може забезпечити їм безпроблемний доступ на ринки.

"Найбільші втрати - це експорт в Казахстан і Киргизстан - понад 40% експорту втрачено. Але "зачепило" і решту країн. Якщо все просумувати, то ми вийдемо на цифру близько одного мільярда доларів прямих втрат", - зазначила заступник міністра.

Микольська розповіла, що це прямі втрати, тобто лише від продажу товарів.

"Але ми втрачаємо і на ринку супутніх послуг, в секторі перевезень та логістики. І все це - на тлі падіння промислового виробництва в самій Україні та падіння її експорту до РФ", – зазначила заступник міністра

Показати ще новини
Радіо НВ
X