У липні дефіцит платіжного балансу зріс до $594 млн

31 серпня 2017, 09:58
Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в липні виріс до $594 млн 

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У відомстві зазначили, що збільшення платіжного балансу насамперед пов'язане зі зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами.

Відео дня

За даними Нацбанку, з січня-липня дефіцит поточного рахунку склав $2,2 млрд, що на $0,8 млрд перевищує показник відповідного періоду минулого року.

"Платіжний баланс України в липні зведено з дефіцитом в розмірі $285 млн. В той же час завдяки формуванню значного профіциту в II кварталі за підсумками семи місяців року профіцит зведеного платіжного балансу склав $764 млн (за відповідний період минулого року - $517 млн ", - додали в НБУ.

Зазначимо, що обсяги експорту товарів в липні незначно зменшилися в порівнянні з червнем і склали $2,9 млрд. Скорочення в основному обумовлено низьким обсягами поставок зернових культур в результаті пізнього початку збиральної кампанії.

У річному вимірі зростання експорту товарів у липні сповільнилося до 9,9% (з 13,6% в червні). Це сталося через більш стриманих темпів зростання експорту чорних і кольорових металів - 1,9% (з 15,1% в червні) і скорочення поставок продукції хімічної промисловості (на 17%).

При цьому, прискорилося зростання експорту продукції машинобудування (до 35,7%).

За підсумками семи місяців експорт товарів зріс на 22,6% (за відповідний період минулого року - скоротився на 11,7%). При цьому, імпорт збільшився до $4 млрд.

Зокрема, у річному вимірі темпи зростання імпорту продовжували сповільнюватися (до 22% з 30,1% в червні) через збільшення бази порівняння, однак випереджали відповідні показники експорту.

Показати ще новини
Радіо NV
X