У Краматорську за підтримки Японії та ООН запустили Центр експорту для підприємців

23 грудня 2015, 00:16
404
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Донецькій області відкрили Центр Export-UA

Фото: google.com.ua

У вівторок, 22 грудня, в Краматорську Донецька торгово-промислова палата (ТПП) презентувала Центр експорту Export-UA, створений на підтримку малого та середнього бізнесу

Центр став результатом співпраці української влади, уряду Японії та Програми розвитку ООН, повідомили у прес-службі Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

За словами президента Донецької ТПП Ельвіри Севостьяненко, найголовніша мета Export-UA - системна підтримка бізнесу без політики. "Дехто ніколи не займався зовнішньоекономічною діяльністю, і цим людям необхідна допомога", - наголосила вона.

Так, під час презентації директор нового центру Галина Перепелиця розповіла, що лише 40% підприємців області готові експортувати свої товари. Натомість більшість представників малого та середнього бізнесу не мають фінансових можливостей для виготовлення продукції, яка б відповідала стандартам ЄС. Окрім того, за її словами, в області не вистачає кваліфікованих маркетологів, які б проводили дослідження ринку. Послуги існуючих маркетингових компаній через високу вартість можуть дозволити собі лише великі підприємці.

Генеральний секретар Торгово-промислової палати України Михайл Непран додав, що дуже часто середній бізнес не має фінансових і людських ресурсів для розвитку. Тому такі проекти, як новостворений центр, спрямовані на те, щоб допомогти підприємцям розвиватися у сьогоднішніх умовах.

Перший заступник голови Донецької ОВЦА Євген Вілінський висловив сподівання, що в майбутньому вдасться провести цикл навчання для українських бізнесменів спільно з ООН та Європейським Союзом. "Свого часу ми доклали багато зусиль для підписання угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом. З 2016 року вона починає діяти, і перед нами стоять серйозні виклики, щоб вийти на європейський ринок", - наголосив він.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна та Ізраїль мають намір у першій половині 2016 року підписати угоду про зону вільної торгівлі між двома країнами.

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину

Головне

Геополітика

Вчора, 22:28

article_img
Засновник економічного форуму у Давосі прокоментував cкасування візиту Трампа
Події

Вчора, 18:51

article_img
Внаслідок обстрілу бойовиків один український військовий отримав поранення – ООС
Країни

Сьогодні, 00:42

article_img
Мей представить у парламенті "план Б" щодо Brexit