У кілька етапів і без іноземців. Мінагрополітики представило своє бачення продажу землі в Україні

26 вересня 2016, 08:38
Запустити ринок землі в Україні потрібно не одразу, а поступово, у кілька етапів впроваджуючи необхідні зміни

Саме такий план був запропонований експертною робочою групою, сформованою при Держгеокадастрі. Він є найбільш ліберальним з усіх можливих в Україні, пище у своїй статті для DT.UA перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Відео дня

"У рамках цієї моделі на першому етапі, протягом двох років, на продаж виставляється частина державного земельного банку — до 1 млн га. Державні сільгоспземлі — і в цьому їхня перевага перед паями — як правило, становлять собою єдиний масив, що дає можливість розраховувати на інтерес до них з боку інвесторів. Критична маса угод дасть змогу визначити локальні цінові орієнтири в усіх регіонах України і сформувати мінімально допустиму ціну землі до моменту виходу на ринок приватних осіб", - йдеться в статті.

Ця схема передбачає відкриті земельні аукціони, які будуть проводити онлайн, щоб забезпечити доступ максимальній кількості учасників.

"Держгеокадастр розробив необхідну інфраструктуру для проведення таких електронних аукціонів із застосуванням найбільш прогресивної технології захисту даних block-chain, успішно апробував її та готовий передати на баланс будь-якому, визначеному Кабінетом міністрів відомству", - йдеться в статті.

Після цього починається наступний етап - відкриття ринку для приватних осіб. Продавати свою землю вони можуть і державі, і інвестору.

"Іноземці не будуть учасниками ринку на жодному з його етапів, як і юридичні особи. Це звужує коло покупців і гальмує зростання ціни (хоч і не критично), однак забезпечує гарантії дотримання національних інтересів", - підкреслив Мартинюк.

З урахуванням досвіду країн Східної Європи і Балтії, пише автор, ціна землі виростає на 25% у перші три роки після запуску ринку і на 8–10% — з 4-го по 11-й роки.

"Також з європейської практики відомо, що встановлення вільного ринку землі приводить до ефективнішого господарювання і збільшення врожайності зернових — у середньому на 30% у перші два роки", - йдеться в статті.

Раніше повідомлялося, що у Мінагрополітики запропонували альтернативу продажу землі.

Показати ще новини
Радіо NV
X