У Київенерго не будуть перераховувати платіжки за тепло для будинків з лічильниками

29 січня 2017, 15:38
Київенерго не будуть перераховувати суму платежів за тепло мешканцям оснащених лічильниками будинків, в яких температура повітря протягом деякого часу утримувалася нижче санітарної норми +18 градусів

Про це заявив комерційний директор ПАТ Київенерго Євген Бушма в інтерв'ю ZN.UA.

Представник компанії зазначив, що такий перерахунок виключається постановою уряду.

"Станом на сьогоднішній день, відповідно до законодавства, у будинках з лічильниками перерахунок не проводиться (постанова Кабміну №151). І ось чому. Якщо будинок обладнаний лічильником, його мешканці оплачують фактично спожите тепло. Якщо тепла, як ви кажете, не було тиждень, відповідно, лічильник його не врахує, та нарахувань за нього теж не буде", - зазначив Бушма.

Відео дня

За його словами, в тих випадках, коли в будинку немає тепла у квартирах одного стояка, проблеми можуть полягати в будинкових мережах.

"Це свідчить про можливі проблеми в будинкових мережах. У будь-якому випадку мешканцям потрібно звернутися до постачальника послуг і/або ЖЕО, щоб вони комісійно визначили проблему і вирішили її для відновлення теплопостачання", - підсумував директор.

Бушма також розповів, що його компанія розглядає ситуації з "космічними" платіжками, інспектуючи будинку, де знаходяться квартири з занадто високими нарахуваннями.

За його словами, подібні ситуації іноді обумовлені банальним злодійством.

"В одному випадку "космічна" платіжка була обумовлена банальним злодійством теплоенергії. В будинку незаконно опалювався підвал стоматологічної клініки, мешканці другого поверху побудували собі мансарди, верандочкі і балкони. У документах значилося опалювальна площа 200 кв. м, а за фактом — в два рази більше", - розповів він.

Директор Київенерго додав, що для того, щоб обігріти реальну опалювальну площу, потрібно в рази більше тепла. І його реальні обсяги показав будинковий лічильник. Відповідно, нарахування за опалення для квартир було розподілено пропорційно зазначеної в документах будинку опалювальної площі.

Ще один епізод з надмірно високими сумами в платіжках оголив пролом в частині обліку тепла у будинках з квартирними лічильниками.

"Згідно з чинними в теплопостачанні нормативами, нарахування в таких будинках проводяться шляхом вирахування з загальнобудинкового споживання обсягів споживання квартир з лічильниками. Що виходить? Якщо твій сусід з квартирним лічильником не передав його показання, то нарахувати йому суму до оплати за якогось середнього значення теплова компанія не може, а спожите тепло сплатиш ти", - уточнив директор підприємства.

Він підкреслив, що ця юридична колізія призвела до дискримінації прав клієнтів Київенерго без лічильників, а для компанії обернулася серйозними репутаційними і фінансовими ризиками.

"Ми вже звернулися в Мінрегіонбуд і НКРЭКУ з проханням роз'яснити це питання і прийняти відповідне рішення", - резюмував Бушма.

Раніше повідомлялося, що компанія Київенерго пояснила формування платіжок за опалення за перший зимовий місяць.

У Київенерго додали, що не мають юридичних підстав для зняття показників індивідуальних лічильників, так само, як і важелів впливу на цей процес.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X