У Києві дешевшає офісна нерухомість

13 квітня 2016, 12:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У першому кварталі 2016 року максимальна ставка аренди на ринку якісної офісних центрів Київа трохи зменшилася і склала $ 28 проти $29 на кінець 2015 року

Як повідомляє компанія JLL, зниження було зумовлене валютними коливаннями. У першому кварталі курс національної валюти до долара знизився на 8,5%.

Зниження орендних ставок і можливість досягнення індивідуальних домовленостей з орендодавцями утримують попит на офісні приміщення в позитивному тренді. За результатами 1-го кварталу 2016 року загальний обсяг угод склав 38,5 тис. кв. м, що на 43% перевищило результат аналогічного періоду минулого року.

Відео дня

Читайте також: Ринок офісної та торгової нерухомості досяг дна

У 1-му кварталі найбільшу кількість офісних площ орендували виробничі компанії, переважно фармацевтичні, і гравці IT-сфери. Кожен з цих сегментів склав по 31% в сукупному обсязі попиту. Варто також відзначити високу активність міжнародних недержавних організацій на початку 2016 роки (18%).

Обсяг пропозиції істотно не змінився. За перші три місяці 2016 року було відкрито всього один об'єкт - 3-тя черга БЦ Ірва (7,1 тис. кв. м, клас В). Таким чином, на кінець 1-го кварталу обсяг ринку якісної офісної нерухомості Києва склав 1,61 млн кв. м, або 555 кв. м на 1 тис. жителів.

За прогнозом фахівців компанії JLL, обсяг введення офісів в 2016 році складе близько 35 тис. кв. м, що на 15% нижче за показник попереднього року. Усі анонсовані на цей рік об'єкти відносяться до класу В.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X