У Кабміні визначили, коли затвердять умови для відбору компанії з управління ГТС

15 березня 2018, 12:58

До кінця місяця Україна повністю сформує умови конкурсу з відбору партнера для управління газотранспортної системи (ГТС) країни.

Про це повідомив віце-прем'єр Володимир Кістіон.

"Робоча група, яку уряд України уповноважив провести попередні консультації з міжнародними операторами магістральних газових систем, поставила задачу секретаріату до кінця березня сформувати пропозиції щодо умов конкурсу", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Потім вони будуть представлені на розгляд і затвердження Кабінетом міністрів. Потім їх має схвалити Верховна Рада для подальшого проведення прозорого пошуку міжнародного партнера для оператора ГТС Магістральні газопроводи України (МГУ).

Кістіон також повідомив, що напередодні в середу, 14 березня, відбувся другий раунд інтерв'ю з потенційними партнерами. На цей раз зустріч пройшла з представники німецького та бельгійського газотранспортних операторів. Раніше свої пропозиції щодо співпраці прислали з десяток іноземних компаній.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в кінці грудня 2017 офіційно запросило потенційних партнерів з управління ГТС країни для попередніх консультацій. На початку лютого уряд продовжив на місяць пошук інвесторів для управління ГТС.

На думку глави НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва, Україна повинна якомога швидше вийти з конкретною пропозицією для інвесторів. Затягування із залученням міжнародного партнера до управління ГТС призведе до втрати транзиту російського газу.

Раніше Коболєв заявив, що Кабмін виключив Нафтогаз із переговорів з інвесторами для ГТС.

Показати ще новини
Радіо NV
X