Анонс від Шмигаля. В уряді планують укрупнення газзбутів

25 січня 2021, 19:05

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що в уряді працюють над законопроєктом про укрупнення газзбутів.

Кабінет міністрів України працює над законопроєктом про укрупнення газзбутів, який дозволить знизити платежі за розподіл газу. Про це голова уряду Денис Шмигаль повідомив у своєму Facebook.

Відео дня

«Уряд розробляє законопроєкт про укрупнення газзбутів, що дасть змогу зняти питання про захмарні платежі за розподіл газу (так звану абонплату). Плануємо його схвалити вже найближчим часом та подати до Верховної Ради», - написав прем'єр.

Також Шмигаль нагадав, що НКРЕКП прийняло рішення про зниження тарифу на розподіл для 14 облгазів до 30%.

«Створення повноцінного ринку газу - це фундаментальна реформа, до якої Україна йшла 29 років. Такий ринок означає кінець монополізму і надприбутків окремих олігархів», - підкреслив Шмигаль.

Проте на думку глави уряду, щоб ринок запрацював повною мірою, потрібно сформувати чесні правила і запустити на ньому повноцінну конкуренцію.

«Але поки, під час коронакризи, ми мусимо підтримати наших громадян», - зазначив прем'єр.

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет відкрив справи проти шести газзбутів через завищення цін на 40%.

Нагадаємо, що на тлі тарифних протестів жителів ряду українських міст президент Володимир Зеленський 11 січня доручив уряду зайнятися питанням зниження цін на газ.

На зростання цін на газ вплинуло підвищення цін багатьма постачальниками майже до 10 грн за кубометр. Крім того, регулятор підвищив тарифи на розподіл газу.

Тоді прем'єр Шмигаль заявляв, що Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, розпочала перевірку операторів газорозподільних мереж, у яких найбільш високі тарифи на розподіл газу.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X