У Європі оцінили зміни в українській економіці

21 вересня 2017, 08:27
Єврокомісія з оптимізмом дивиться на відновлення економіки України та макрофінансову політику уряду країни, однак наполягає на виконанні Україною останніх умов для виконання пакету фінансової підтримки, виплати траншу в €600 млн

Про це повідомив заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає Інтерфакс-Україна.

"Українська економіка відновлюється, уряд проводить здорову макроекономічну політику і тому отримує суттєву фінансову допомогу міжнародних партнерів, включаючи ЄС і МВФ", - додав Домбровскіс.

Відео дня

"Україна вийшла з рецесії, зростання ВВП досяг приблизно 2%, і, готуючи бюджет майбутнього року, уряд розраховує звести його дефіцит до 2,5 відсоткам ВВП. Україна успішно повертається на міжнародний фінансовий ринок", - констатував єврочиновник.

Він повідомив, що обговорював з українським міністром фінансів України Олександром Данилюком останні кроки, необхідні для отримання Києвом завершального траншу макроекономічного пакета в €600 млн. Залишилося ще кілька зобов'язань, які Україна повинна виконати, в тому числі в сфері боротьби з корупцією, створення кредитного регістра, зняття деяких обмежень торгівлі.

Данилюк зазначив, що український уряд намітив на майбутні місяці дуже напружену чергу реформ, які є частиною умов отримання макроекономічної допомоги міжнародних партнерів. Це пенсійна реформа, реформа системи охорони здоров'я, закони про приватизацію та ін.

За його словами, недавнє розміщення євробондів було для України великим успіхом: загальний попит на ринку перевищив $10 млрд, що говорить про довіру міжнародних інвесторів української економіки.

Раніше повідомлялося про те, що до кінця року в Україні можуть надійти транші від МВФ і Єврокомісії

Нагадаємо, що НБУ оцінив зростання економіки України.

Також в уряді спрогнозували зростання валового внутрішнього продукту в 2017 році на рівні 2%.

Показати ще новини
Радіо NV
X