У Єврокомісії назвали головні умови отримання Україною нової фіндопомоги

1 березня 2018, 11:59

Нова програма макрофінансової допомоги від ЄС буде залежати від прогресу країни в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це повідомила заступник керівника Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катаріна Матернова в ході 14-ої щорічної інвестиційної конференції, організованої компанією Dragon Capital 1 березня в Києві, передає кореспондент НВ Бізнес.

Відео дня

"Для запуску нашої макрофінансової програми, нам необхідно або лист від МВФ або діюча програма з МВФ. Тому, коли влада України зобов'язуються виконувати вимоги Фонду для залучення чергового траншу, це стосується нас також", - сказала вона, додавши, що мова йде про €1 млрд.

Нагадаємо, що напередодні Європейська комісія затвердила нову програму макрофінансової допомоги для України.

16 березні 2017 року Єврокомісія схвалила виділення €600 млн макрофінансової допомоги Україні. У Брюсселі, зокрема, очікували, що в Києві буде прийнятий без зволікання закон про скасування заборони на експорт деревини.

У грудні Єврокомісія відмовила Україні у виплаті €600 млн макрофінансової допомоги. Причиною стало невиконання Україною деяких обов'язків: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитну реєстрі Нацбанку і перевірка інформації про власників компаній.

При цьому 13 грудня Україна подала нову заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від ЄС.

Показати ще новини
Радіо NV
X