У Єгипті чекають на українські насоси та дизайнерський одяг – Перша шпальта

16 жовтня 2015, 18:30
В Єгипті у нас запитали: «А чому ми не використовуємо наш економічний потенціал. Там у кожному селі потрібні українські помпи і насоси. Вони надійні і служать за двадцять років», – заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська в інтерв'ю програмі Перша шпальта на каналі UA:Перший, партнером якої виступає НВ

В Єгипті хочуть купувати наші дизайнеские колекції і шити одяг за українським лекалами, відкривати українські "бутіки", – продовжує Микольська. Але на такі незвичайні пропозиції українські бізнесмени не звертають уваги. І найчастіше вони обмежуються тим, що бачать в Каїрі. Але якщо вони не змінять своє ставлення, то будуть продовжувати втрачати можливості і чекати допомоги від Заходу.

Відео дня

Про те, як завойовувати ринки ЄС добре знає президент компанії Рошен, В'ячеслав Москалевський. «Не потрібно думати, що там порожні полиці і нас чекають», – говорить він. У Росії його компанія розвивала свій бізнес протягом 15 років і добилася результату. Але у зв'язку з війною, повністю припинила експорт в цю країну. «Можливо через 15 років буде результат і в ЄС», – говорить топ-менеджер.

«На Заході склалися свої виробничі ланцюжки. І вклинитися в них вкрай складно» -- говорить заступник міністра. Якщо комусь це вдається, тоді є результат. Наприклад, на Західній Україні виробляють свічі запалювання і дрібні запчастини для автомобільних концернів. За останній рік, ці заводи наростили виробництво на 80%, значить потрапили в правильну нішу. Але не всім це вдається. Тому потрібно шукати інші ніші.

Наприклад, в країнах з якими у нас підписані договори про зону вільної торгівлі (ЗВТ): СНД, Чорногорія, Грузія, країни EFTA (Норвегія, Ісландія, Швейцарія, Ліхтенштейн). Канада також обнулила мита для України, там є можливості для поставок машинобудівної продукції. Також міністерство готує договори про ЗВТ з Ізраїлем, Туреччиною і Сербією. Заступник гендиректора Арселорміттал Кривий Ріг Володимир Ткаченко, говорить, що міністерство могло б допомогти розвиватися на Африканському континенті, де у нас не підписано жодного договору про ЗВТ.

У цілому ж українські компанії використовують можливості для вільної торгівлі на 20-70% в залежності від напрямку і роду діяльності.

Обсяг експорту з України за перше півріччя цього року скоротився на третину – до $22,5 млрд проти $33,9 млрд роком раніше. Обсяг експорту в Росію на 60% – до $2,3 млрд.

Також у випуску дивіться інтерв'ю голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, в якому вона говорить про те, як довго будуть закриватися банки і чи є загроза для найбільшої кредитної установи країни Приватбанку.

Завершує випуск традиційний огляд безглуздих і смішних висловів українських чиновників від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура, який спеціально приїхав для цього з армії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X