Goldman Sachs оцінив ймовірність рецесії у США у найближчі два роки

18 квітня, 17:03
Goldman Sachs оцінив ймовірність рецесії у США (Фото:Reuters)

Goldman Sachs оцінив ймовірність рецесії у США (Фото:Reuters)

У Goldman Sachs оцінили у 35% ймовірність рецесії у США у найближчі два роки.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Аналітики Goldman Sachs підрахували, що у найближчі два роки ймовірність рецесії у США становить 35%, передає Bloomberg.

При цьому ймовірність рецесії найближчого року оцінюється в 15%.

Відео дня

Як зазначає у своїй доповіді головний економіст банку Ян Хатціус, Федрезерву США доведеться непросто  - посилювати монетарну політику достатньою мірою, щоб послабити інфляцію, не спровокувавши при цьому рецесію.

Основне завдання ФРС полягає в тому, щоб скоротити розрив між робочими місцями та працівниками та уповільнити зростання заробітної плати до темпів, що відповідають її меті з інфляції в 2%, вважають у Goldman Sachs.

Як зазначає Хатціус, домогтися так званої "м'якої посадки" буде непросто - історично значне скорочення розриву в США відбувалося лише під час рецесій.

" Історичні закономірності припускають, що ФРС має важкий шлях", - вважає головний економіст Goldman Sachs.

У той же час у банку не вважають рецесію неминучою, тому що нормалізація пропозиції робочої сили та цін на товари тривалого користування після Covid-19 може допомогти ФРС.

За словами головного економіста банку, нормальний вихід із аналогічної ситуації вже вдався багатьом країнам, які входять до десятки розвинених економік. Зокрема, це Бельгія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Швеція, Швейцарія та Британія.

Раніше в Goldman Sachs прогнозували, що Федрезерв США в 2022 році підвищить ставку сім разів замість п'яти , щоб стримати вищу, ніж очікувалося, інфляцію в США.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X