У Фіскальній службі розраховують отримати понад 200 млн грн з нового податку на нерухомість

8 липня 2016, 17:10
Власники будинків і квартир, нерухомість яких підлягає оподаткуванню в поточному році повинні сплатити в бюджет понад 200 млн грн

Про це повідомляється на сайті Фіскальної служби.

"За оперативними даними у поточному році фізичним особам - власникам об'єктів нерухомості направлено близько 400 тисяч податкових повідомлень-рішень щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 200 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У відомстві зазначають, що найбільші суми нарахувань податку враховуються по ГУ ГФС р. в Києві - 19 млн грн, Хмельницькій - 14 млн грн та Івано-Франківській - 11 млн грн областях.

Станом на 4 липня платниками вже сплачено 14 млн грн податку на нерухомість. Податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення

Нагадаємо, наприкінці минулого року народні депутати України внесли зміни у Податковий кодекс у частині податку на нерухоме майно. У зв'язку з цими змінами, а саме - пункту 266.5 Податкового кодексу, - розмір податку в 2016 році буде коливатися від 0% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об'єкта житлової або нежитлової нерухомості. Ставка встановлюється відповідним органом місцевої влади, а отже, буде відрізнятися в кожному регіоні.

1 липня 2016 року почався відлік 60 днів, протягом яких українці повинні сплатити цей податок. 60-денний термін закінчиться 28 серпня 2016 року. При несвоєчасній оплаті буде нараховано штраф у розмірі 10% від суми податку. У разі, якщо прострочення становить понад 30 днів, Вам нараховується штраф 20% від суми податку.

Заплатити за свою нерухомість повинні ті власники квартир і будинків, площа яких перевищує 60 і 120 квадратних метрів відповідно (або будинки і квартири загальною площею 180 "квадратів"). Податок нараховується тільки на площу, яка перевищує вищезазначений метраж.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X