У Facebook президента України знайшли 1,5 тис. "плодовитих" ботів

28 серпня 2017, 17:27
Боти написали кожен шостий коментар на сторінці Петра Порошенка у соцмережі

Такого висновку дійшли експерти інтернет-ресурс Voxukraine та компанії TheRespo , проаналізувавши один з найчисленніших акаунтів країни.

Так, наприклад, банальна фраза на сторінці президента "Вітаю з Днем незалежності України! Бажаю миру та єдності. Слава Україні!" набрала більше 500 коментарів, майже 1,4 тис. репостів та 10 тис. лайків. При цьому, 21% коментарів під дописом, а це 111 шт., залишені саме ботами.

Відео дня

Як підрахували експерти, за час президентства Порошенка (з червня 2014 по травень 2017-го) більше 79 тис. унікальних Facebook-користувачів написали хоча б один коментар на його офіційній сторінці, зробивши у сукупності близько 176 тис. дописів. Дослідження показали, що 98% коментаторів (або 77,5 тис.) – це реальні люди.

Проте решта - 2% акаунтів, або 1,5 тис. ботів - були значно продуктивнішими. Вони залишили близько 15% від всіх дописів, а це 26 тис. коментарів.

"Тобто кожен шостий коментар під постами президента залишений ботами", - пише Voxukraine.

В рамках дослідження визначили три групи ботів "президента": негативні, позитивні і нейтральні.

До негативних віднесли боти, які агрегують переважно, або виключно емоції "злість" або "смуток". Таких 29%. Їм найбільше "до вподоби" були дописи Порошенко щодо звільнення Романа Сущенко, про транш із США та альбом, присвячений MH-17.

Для "позитивних ботів" характерна емоція всіх комментов "радість". Таких ботів 27%. Вони найбільше лишили коментарів під привітанням Порошенко з Днем народження його дружини, Марини. Там із 680 коментарів кожен десятий залишений ботами. Багато позитивних ботів також набрав пост, в якому Порошенко висловлює співчуття і скорботу через загибель чоловіка Тетяни Чорновіл. На третьому місці пост, в якому Порошенко розповідає про бесіду з Меркель про агресію РФ на Донбасі.

Нейтральні боти приблизно однаково використовували у своїх коментарях на сторінці Порошенко негативні і позитивні емоції. Таких ботів виявилося 44%.

Бот – це акаунт у соц-мережі, який залишає коментарі, для подальшого певного впливу на точку зору реальних користувачів.

Боти поділяються на два види: до створеного аккаунту під'єднується алгоритм, який залишає заданий коментар під заданим дописом, або ж аккаунт під певним ім'ям використовується реальними людьми, які отримують грошову винагороду за коментарі від його імені під певними дописами інших осіб.

За вартістю наданих послуг боти поділяються на три види:

Економ-варіант. Без друзів або з їх мінімальною кількістю.

Спам-боти. Поширюють контент через друзів, яких у них зазвичай понад 1 тис.

Добре замасковані боти. Кількість друзів має такий же розподіл, як і у звичайних людей - від 100-1000 друзів. Це найдорожчі і найбільш часто використовувані у політичних баталіях боти.

Показати ще новини
Радіо NV
X