У ДФС відзвітували про зниження корупції у відомстві
Платники податків заявили про зниження рівня корупції в органах Державної фіскальної служби (ДФС) України.
Про це свідчать дані анкетування платників податків, передає прес-служба ДФС.
У цілому частка платників, які оцінили рівень корупції вище середнього (від 5 до 10), знизилась, натомість кількість респондентів, які зазначили про рівень корупції нижче середнього, зросла.
За результатами дослідження 45% респондентів відповіли, що ніколи не стикалися з проблемними ситуаціями при спілкуванні із працівниками органів ДФС під час здійснення господарської діяльності.
Крім того, 25% опитаних вказали на зниження рівня корупції у відомстві.
Зокрема, переважна більшість платників податків (35%) відповіли, що найбільше за все на корупційні прояви в податковій та митній системах впливає загальний рівень корупції в українських держорганах.
Ще 21% опитаних вказали, що таким фактором є недосконала система оподаткування. Решта 15% респондентів вважають недостатніми покарання за корупційні дії та 5% вказують на недосконалу процедуру підбору кадрів до органів доходів і зборів.
Наразі 12,6% платників визнали, що відсутність стимулюючих чинників (зарплата, соціальне забезпечення тощо) для працівників органів ДФС є одним з корупційних чинників.
Крім того, кількість платників, готових одразу дати хабар, склала 4%. А 36% респондентів заявили, що відразу відмовляться від “вирішення” свого питання хабарем.
В анкетуванні взяли участь 4 780 платників, з яких 3 062 – юридичні особи та 1 718 – фізичних осіб.
Переважна кількість респондентів (53%) – суб’єкти господарської діяльності, період діяльності яких становить понад 10 років.
Решта – платники податків, з періодом ведення господарської діяльності до 10 років (до 1 року – 6%, від 1 до 5 років – 21%, від 5 до 10 років – 20%).