У ДФС порахували ефект від боротьби з контрабандою

1 серпня 2018, 09:23

За час реалізації експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів - з 21 червня по 30 липня - до держбюджету перераховано майже 37,5 млрд грн митних платежів. Порівняно з відповідним періодом минулого року фактичні надходження зросли на 18%, або майже на 6 млрд грн.

Про це повідомила прес-служба Державної фіскальної служби України (ДФС).

За оперативними даними станом на 30 липня, тільки в липні до держбюджету надійшло 29,7 млрд грн митних платежів. Це майже на 3,8 млрд грн більше, ніж у відповідному періоді 2017 року і на 3,2 млрд грн більше червня поточного року.

Відео дня

У червні 2018 року перераховано 26,6 млрд грн, що на 9%, або на 2,2 млрд грн, більше відповідного періоду 2017 року.

Середньоденні надходження митних платежів зросли до 1,4 млрд грн. Це на 217 млн ​​грн перевищує середньоденний показник за відповідний період минулого року.

"Збільшення надходжень не єдиний результат боротьби з "тінню". Завдяки зменшенню "сірих" товарних потоків збільшується частка ринку, яку займають легальні імпортери, - зазначив в.о. голови ДФС Мирослав Продан.

Нагадаємо, що 20 червня Кабмін підтримав план дій з посиленої боротьби з контрабандою та дозволив поліцейським цілодобово контролювати митників. Прем'єр також пообіцяв зруйнувати "сірі" схеми на митниці і жорстоко карати порушників. Також уряд має намір ініціювати кримінальну відповідальність за контрабанду через держкордон України.

Показати ще новини
Радіо NV
X