У Росії запропонували конфіскувати активи бізнесменів із «недружніх» країн

1 травня, 14:36
В`ячеслав Володін (Фото:ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ / Flickr)

В`ячеслав Володін (Фото:ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ / Flickr)

У російській Держдумі запропонували конфіскувати активи бізнесменів із «недружніх» країн на помсту за підтримку Конгресом США законопроєкту з вимогою продати конфісковані активи росіян для допомоги Україні.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Спікер російської Держдуми В'ячеслав Володін запропонував конфіскувати російські активи бізнесменів із «недружніх» країн.

Відео дня

Про це він написав у своєму Telegram.

За словами Володіна, такі заходи слід вжити у відповідь на ухвалений Палатою представників США законопроект, який нібито «дозволяє передачу Україні заморожених активів російських компаній та громадян».

" Правильно щодо бізнесу, що знаходиться на території Російської Федерації, власники якого з недружніх країн, де приймаються подібні рішення, відповідати дзеркальними заходами: конфіскувати ці активи", - заявив російський політик.

https://youtu.be/6uNcdpKepR4

До списку недружніх країн за версією Володіна потрапили Литва, Латвія, Польща та США.

При цьому в схваленому Палатою представників законопроекті не йдеться про передачу заморожених активів безпосередньо Україні. Їх пропонують продавати, а виручені кошти використовуватиме потреби країни, зокрема військові.

Як зазначає ВВС , схвалений Палатою представників законопроект, можливо, так і не набуде чинності, оскільки адміністрація Байдена внесла власний законопроект з аналогічними положеннями.

Нагадаємо, що 28 квітня Конгрес США схвалив законопроєкт із вимогою продати конфісковані активи росіян для допомоги Україні.

Раніше генпрокурор Сполучених Штатів Меррік Гарланд виступив за передачу Україні частини заарештованих російських грошей. За його словами, Мін'юст підтримає зусилля щодо доставки активів, вилучених у російських олігархів, безпосередньо в Україну.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X