У Брюсселі озвучили шість російських міфів про ЗВТ між Україною та ЄС

23 грудня 2015, 09:50
Єврокомісія оприлюднила список присутніх у риториці Росії міфів щодо угоди про вільну торгівлю між Україною та Європейським Союзом

У релізі нагадується, що тристоронні обговорення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС тривають із липня 2014 року. На кінець 2015 року таких зустрічей відбулося вже 13, передає ВВС Україна.

Відео дня

Перший міф, згідно із документом Єврокомісії, полягає в тому, що Росія нібито може змінювати свої митні правила без консультацій з іншими країнами, що входять до зони вільної торгівлі СНД. Прикладом такої поведінки є одностороннє скасування торгових преференцій щодо Молдови у липні 2014 року і щодо України минулого тижня.

Насправді РФ має консультуватися про зміну тарифів на імпорт з іншими країнами СНД і показувати на прикладі окремих товарів, як зміни обставин можуть призвести до зростання імпорту із певних країн, завдаючи промисловості інших країн Митного союзу шкоди.

Росія не може довести негативні наслідки угоди між Україною та ЄС, бо вона ще не набула чинності, проте Москва вже призупинила дію договору про вільну торгівлю з Україною.

Другий міф полягає у тому, що вимоги ЄС про відповідність його стандартам товарів на українському ринку нібито закриє його для російських товарів. Тому Росія вимагає відтермінування переходу на європейські стандарти.

В Єврокомісії зазначають, що за 24 категоріями Україна вже на ці стандарти перейшла, і жодна російська компанія не скаржилася на труднощі з експортом на нових умовах.

Третій міф стверджує, що ЄС нібито хоче змусити Росію змінити митні правила у рамках зони вільної торгівлі СНД.

Насправді, Росії самій ці правила не подобаються. Москва вважає, що за чинними правилами імпортовані Україною з ЄС товари можуть отримати маркування як зроблені в Україні і експортуватися в Росію без мит.

Єврокомісія пропонує Росії самій ініціювати зміни правил зони вільної торгівлі СНД, щоб уникнути проблемних ситуацій, коли хтось із її членів укладатиме угоду про вільну торгівлі із якоюсь іншою країною.

За четвертим міфом, ЄС зобов'язує Росію перейняти свої санітарні стандарти. Проте в дійсності ЄС лише хоче розширити двостороннє обговорення стандартів, прийнятих кожною стороною.

П'ятий міф полягає в тому, що можна без проблем "запровадити перехідний період на не більше ніж 10 років за окремими секторами торгівлі", як пропонує РФ.

Проте в Єврокомісії наголошують, що це б на довгі роки загальмувало виконання значної частини угоди між Україною і ЄС і навряд чи мало б позитивний вплив на експорт російських товарів.

Шостий міф каже, що Росії необхідні широкі дані про кожну транзакцію, що стосується експорту товарів до України, і ЄС має цю інформацію надати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У Брюсселі наголошують, що це було б порушенням правил Євросоюзу про захист інформації, а окрім того, із цих даних Росія не отримає гарантій того, що "українські" товари, які ввозяться до Росії, не вироблені в іншому місці.

Нагадаємо, напередодні Міністерство закордонних справ Росії заявило, що ЄС і Київ на переговорах із Росією лише імітували переговорний процес, а президент РФ Володимир Путін звинуватив у зриві переговорів керівника делегації ЄС.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X