У Bank of America спрогнозували різке падіння російського рубля

3 жовтня 2016, 16:41
У 2017 році середньорічна вартість нафти впаде до $25/барель, а долар в Росії буде коштувати 90 рублів

Про це у своєму негативному сценарії повідомив головний економіст російського офісу Bank of America Володимир Осаковський, передає RNS.

При цьому, наголошується, що ВВП Росії впаде на 2,4%, інфляція складе 7,1%. Ставка Центробанку на кінець 2017 року залишиться незмінною — 10%.

Відео дня

"Згідно з цим сценарієм, ми очікуємо, що російська економіка покаже спад на 2,4%. Рубль може ослабнути приблизно до 90 рублів за долар, що може створити суттєвий інфляційний тиск, особливо з урахуванням ефекту низької бази від дефляційних трендів цього року. Все це, схоже, утримує ключову ставку ЦБ від зниження порівняно зі скороченням на 200 б. п. у базовому сценарії", - сказав Осаковський.

У той же час, базовий сценарій для Росії виглядає більш позитивно.

Так, у нього закладена середньорічна вартість бареля нафти Urals до $59. При такому значенні курс долара на кінець періоду становитиме 65 руб., інфляція — 4%, а ВВП зросте на 1,1%. При цьому ключова ставка ЦБ на кінець року знизиться до 8%.

На думку аналітика, при середньорічній ціні на нафту марки Urals $43 за барель долар до кінця 2016 року буде коштувати 65 руб., інфляція складе 5,8%, а ВВП знизиться на 0,5%.

Показати ще новини
Радіо NV
X