У Ахметова очікують зниження цін на сталь і зростання вартості коксівного вугілля

19 вересня 2016, 14:57
В групі Метінвест, мажоритарним акціонером якої є компанія СКМ Ріната Ахметова, прогнозують подальше зниження цін на металопродукцію та залізну руду, а також дефіцит коксівного вугілля

Про це заявив генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, кон'юнктура на зовнішніх ринках останнім часом була нестабільна.

Відео дня

"У травні-червні було зростання, зараз ми бачимо зниження цін на сталь, до кінця року залишається досить великий відсоток вільних потужностей, тому, швидше за все, ми побачимо подальше зниження котирувань на сталь і залізну руду. На вугілля зараз склався досить серйозний ринковий дефіцит, який швидко закрити неможливо. Цим користуються рейдери, цим користуються спекулянти на світових ринках", – сказав він.

Крім того, на думку Риженкова, в короткостроковій перспективі дефіцит коксівного вугілля збережеться, відповідно, собівартість металопродукції збільшиться через підвищення вартості коксу. При цьому, він сподівається, що на ринок у більшій мірі будуть впливати американські та австралійські компанії з видобутку вугілля, прихід яких допоможе стабілізувати ціну на вугілля.

Нагадаємо, що 16 вересня світові ціни на коксівне вугілля піднялися вище $200/т, а зростання ціни за місяць досяг 80%, що пов'язано з високим попитом в Китаї.

Показати ще новини
Радіо NV
X