Доходи українців на закордонних ринках зросли на третину — дослідження

24 березня 2021, 18:25

Доходи українців на закордонних ринках найпомітніше зросли в сегменті онлайн-освіти, у ІТ-компаній та у онлайн-продавців. Найприбутковішими країнами для українців стали США, Британія і Канада.

За підсумками 2020 року доходи українців на закордонних ринках зросли на 33%. Про це йдеться в дослідженні платіжної платформи Payoneer, яка популярна серед українських фрілансерів.

Відео дня

Найпомітніше іноземні доходи зросли в сегментах онлайн-освіти (На 86%), у ІТ-компаній (На 41%) і у онлайн-продавців (На 35%).

Попит на послуги онлайн-освіти виріс з початком карантину. У березні і квітні минулого року рівень виплат викладачам підвищився на 19%. За другий квартал вони заробили на 38% більше, за третій - на 4%, за четвертий - на 2%. Найбільше зросли виплати з Філіппін - на 409%, з Гонконгу - 154% і Китаю - на 145%.

У випадку з IT-компаніями, в першому кварталі виплати зросли на 41%, у другому кварталі приріст склав 10%, в третьому - 4%, в четвертому - ще 23%. Також наголошується, що українські айтішники почали освоювати нові ринки. За підсумками року суми виплат з Йорданії виросли на 370%, з Угорщини - на 344%, з В'єтнаму - на 305%. Також помітний приріст показали Саудівська Аравія і Сінгапур.

Українські онлайн-продавці, що працюють на міжнародних майданчиках, вчасно підлаштуватися під потреби покупців і збільшили річний дохід на 35%. У другому кварталі їх заробіток підвищився на 36%, в третьому - на 3%, в четвертому - на 11%. За даними Payoneer, суми виплат з Швейцарії виросли на 3711%, з Франції - на 959%, з Німеччини - на 511%, з Канади - на 399%.

Також в Payoneer відзначили зростання доходів українських фрілансерів, які працюють на закордонних ринках. Їх річний дохід збільшився на 20%. У другому кварталі заробітки українців зросли на 6%, в третьому - на 2%, в четвертому - на 19%. Серед країн, звідки збільшилися виплати виявилися Нова Зеландія - плюс 304%, Болгарія - плюс 203%, Тайвань - плюс 181%, Іспанія - плюс 144% і Сінгапур - плюс 60%.

Всього в десятці країн, які принесли українцям найбільший прибуток, виявилися - США, Британія, Канада, Гонконг, Австралія, Нідерланди, Кіпр, Ізраїль, Сінгапур, Німеччина.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X