У 2017-му Україна позичить $9 млрд – Данилюк

26 жовтня 2016, 11:27
Україна у 2017 році планує залучити зовнішнє фінансування в обсязі $9 млрд

Про це в інтерв'ю агентству Bloomberg заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, передає Інтерфакс-Україна.

За його даними, український Мінфін планує випустити четвертий транш єврооблігацій на $1 млрд під гарантії США, залучити $5,3 млрд у рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а також вийти на міжнародний борговий ринок.

Відео дня

"Україна може вперше за три роки самостійно випустити євробонди. У нас немає термінової необхідності виходити на міжнародний борговий ринок, і всі це розуміють, тому ми плануємо випустити невеликий обсяг, для того, щоб інвестори звикли до присутності України на ринку і згодом були готові до більш серйозного розміщення", - сказав Данилюк.

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року після переговорів, що тривали близько півроку, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму $14,36 млрд і €600 млн підтримали їх реструктуризацію. Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки, 20% - на державні деривативи, виплати за яким 2021-2040 рр. будуть залежати від темпів зростання ВВП країни.

Згоди не було отримано лише з євробондів на $3 млрд з терміном погашення 20 грудня 2015 року, викупленим Росією на кошти Фонду національного добробуту в кінці 2013 року. РФ відмовилася обговорювати реструктуризацію на загальних умовах, наполягаючи на суверенний, а не комерційний характер боргу. У грудні 2015 року український уряд ввів мораторій на виплату боргу за вказаними єврооблігаціями.

Показати ще новини
Радіо НВ
X