У 2015 році доходи від телеком-послуг досягнули 50,9 млрд гривень

30 березня 2016, 19:00
П’ять телеком-компаній заробили понад 75% доходів усієї телекомунікаційної галузі

За підсумками 2015 року доходи в галузі зв’язку зросли на 6,6% у порівнянні з попереднім роком і склали майже 55,9 млрд грн. Про це повідомила Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) у своєму щорічному звіті.

Відео дня

Левова частка (91%) доходів забезпечили телекомунікаційні послуги. Серед них 65,3% зайняв мобільний зв’язок із показником 33,2 млрд грн.

Впродовж останніх трьох років телеком-ринок України в середньому зростав на 4,5%. За підрахунками НКРЗІ, п’ять найкрупніших телеком-компаній забезпечили 76,4% доходів усієї галузі. На першому місці Київстар (34,1 млрд грн), далі йдуть Vodafone Україна (22,8 млрд грн), Укртелеком (14,1 млрд грн), lifecell (10,4 млрд грн) і Воля (2,6 млрд грн).

В НКРЗІ найвизначнішими подіями року, що минув, назвали продаж трьох 3G-ліцензій, після чого провідні оператори – Київстар, Vodafone Україна та lifecell – почали розбудовувати свої мережі швидкісного мобільного інтернету. Це викликало зростання серед наших співвітчизників попиту на сучасні мультимедійні послуги. Відповідно, українці придбали більше різних багатофункціональних пристроїв, аби користуватися новими можливостями.

Серед основних завад для розвитку на ринку зв’язку 2015 року регулятор визначив порушення майнових прав операторів на загарбаних промосковськими терористами українських землях. Комісія також відзначила, що неврегульованість доступу до інфраструктури заважало учасникам телеком-ринку розбудовувати свої мережі та розвиватися.

За підсумками 2015 року «велика трійка» стільникових операторів забезпечила 3G-покриття приблизно у 2,8 тис. населених пунктах країни. Біля 6,1 млн клієнтів Київстару, Vodafone Україна та lifecell користувалися високошвидкісним мобільним інтернетом – це 10% від загальної абонбази.

Показати ще новини
Радіо NV
X