У 2015 році доходи від телеком-послуг досягнули 50,9 млрд гривень

30 березня 2016, 19:00
1277
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Стільниковий зв'язок забезпечив дві третини усіх доходів телеком-галузі за 2015 рік

Фото: pixabay/bohed

П’ять телеком-компаній заробили понад 75% доходів усієї телекомунікаційної галузі

За підсумками 2015 року доходи в галузі зв’язку зросли на 6,6% у порівнянні з попереднім роком і склали майже 55,9 млрд грн. Про це повідомила Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) у своєму щорічному звіті.

Левова частка (91%) доходів забезпечили телекомунікаційні послуги. Серед них 65,3% зайняв мобільний зв’язок із показником 33,2 млрд грн.

Впродовж останніх трьох років телеком-ринок України в середньому зростав на 4,5%. За підрахунками НКРЗІ, п’ять найкрупніших телеком-компаній забезпечили 76,4% доходів усієї галузі. На першому місці Київстар (34,1 млрд грн), далі йдуть Vodafone Україна (22,8 млрд грн), Укртелеком (14,1 млрд грн), lifecell (10,4 млрд грн) і Воля (2,6 млрд грн).

В НКРЗІ найвизначнішими подіями року, що минув, назвали продаж трьох 3G-ліцензій, після чого провідні оператори – Київстар, Vodafone Україна та lifecell – почали розбудовувати свої мережі швидкісного мобільного інтернету. Це викликало зростання серед наших співвітчизників попиту на сучасні мультимедійні послуги. Відповідно, українці придбали більше різних багатофункціональних пристроїв, аби користуватися новими можливостями.

Серед основних завад для розвитку на ринку зв’язку 2015 року регулятор визначив порушення майнових прав операторів на загарбаних промосковськими терористами українських землях. Комісія також відзначила, що неврегульованість доступу до інфраструктури заважало учасникам телеком-ринку розбудовувати свої мережі та розвиватися.

За підсумками 2015 року «велика трійка» стільникових операторів забезпечила 3G-покриття приблизно у 2,8 тис. населених пунктах країни. Біля 6,1 млн клієнтів Київстару, Vodafone Україна та lifecell користувалися високошвидкісним мобільним інтернетом – це 10% від загальної абонбази.

Вибір редакції

Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger
Час відповідати

Сьогодні, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного

Головне

Події

Сьогодні, 14:57

article_img
У Львові помер 98-річний лідер бандерівського крила ОУН
Події

Сьогодні, 13:14

article_img
Українські військові збили дрон окупантів із вибухівкою
Політика

Сьогодні, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією