Туск розповів про жорстку дискусію навколо будівництва Північного потоку-2

18 грудня 2015, 18:42
Обговорення Північного потоку-2, яке відбулося на Європейській Раді на прохання низки держав-членів ЄС, було жорстким і емоційним

Про це заявив голова Європейської Ради Дональд Туск у п'ятницю, 18 грудня, на прес-конференції в Брюсселі після завершення роботи саміту ЄС, передає Інтерфакс.

"Єврокомісія сказала нам, що, якщо Північний потік-2 повинен бути побудований, то це може сконцентрувати 80% імпорту газу з Росії, який піде єдиним шляхом. І як наслідок це забезпечить домінуючу позицію на німецькому ринку Газпрому, який буде утримувати 60% німецького енергетичного ринку", - заявив глава Євроради.

Відео дня

Він зазначив, що глави держав і урядів країн ЄС погодилися, що будь-яка нова газова інфраструктура повинна повністю відповідати всім цілям Енергетичного союзу - наприклад, скороченню енергетичної залежності та диверсифікації джерел постачання. Також кожна нова інфраструктура повинна відповідати критеріям "третього енергетичного пакету".

За його словами, Північний потік-2 не йде в напрямку енергетичної незалежності та диверсифікації джерел. Так, запуск нового газопроводу позбавить транзиту Україну. Крім того, залишається питання для Італії, Болгарії та Чехії про те, чому Північний потік-2, на відміну від Південного потоку, виявився можливим.

Туск додав, що не має наміру політизувати питання будівництва Північного потоку-2, а хоче зайняти "об'єктивну і нейтральну" позицію і ретельно застосовувати європейські правила. За його словами, Єврокомісії належить провести юридичну і технічну оцінку проекту, а потім вирішити, чи відповідає ця ініціатива цілям ЄС. Він також назвав питання про будівництво цього газопроводу дуже делікатним.

"Ми, наприклад, не хочемо давати привілеї Газпрому, але ми й не хочемо санкціонувати Газпром за те, що у нього багато газу. Ні. Тепер нам треба почекати деякий час, аби мати остаточний результат юридичного аналізу", - пояснив він.


Нагадаємо, 7 грудня Україна попросила Єврокомісію заблокувати реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

Петро Порошенко після переговорів з віце-президентом США Джо Байденом у Києві повідомив, що Вашингтон підтримав позицію Києва про неприпустимість реалізації проекту Північний потік-2.

30 листопада повідомлялося, що країни Євросоюзу можуть обговорити будівництво Північного потоку на грудневому саміті.

15 грудня стало відомо, що прем'єр Італії виступив проти Північного потоку-2.

Північний потік-2 є проектом газопроводу з Росії до Німеччини, по суті це розширення Північного потоку.

Показати ще новини
Радіо NV
X