Туркменістан запустив 733-кілометровий газопровід, який об'єднав найбільші родовища країни

0 коментувати
Бердимухамедов заявив, що новий газопровід створює потужну базу для виведення туркменських енергоресурсів на міжнародні ринки

Бердимухамедов заявив, що новий газопровід створює потужну базу для виведення туркменських енергоресурсів на міжнародні ринки

Влада Туркменістану урочисто ввела в експлуатацію магістральний газопровід Схід-Захід, що об'єднав в єдину газотранспортну систему найбільші родовища країни

Церемонія відкриття відбулася в середу, 22 грудня, на газокомпресорній станції Белек в Балканському велаяті, пише електронна газета нафтогазового комплексу Туркменістану.

Як повідомив президент країни Гурбангули Бердимухамедов, газопровід об'єднав кладові в центральному та східному регіонах, що володіють колосальними ресурсами, із західним регіоном країни.

За його словами, Схід-Захід створює потужну базу для виведення туркменських енергоресурсів на міжнародні ринки, як мінімум, у чотирьох напрямках, а саме в північному, західному, південному та східному. Так, північний напрям передбачає можливості продовження співробітництва з питань будівництва Прикаспійського газопроводу між Туркменістаном, Казахстаном і Росією. По південному напрямку потужність газопроводу дозволяє розглянути плани з нарощування обсягів поставок до Ірану. Натомість західний напрямок дозволить постачати туркменський газ до Європи.

Бердимухамедов наголосив, що успішна реалізація проекту газопроводу Схід-Захід стала вагомим внеском Туркменістану до встановлення широкомасштабного, багатовекторного міжнародного співробітництва між Азією та Європою.

Зазначається, що будівництво міжрегіонального газопроводу велося з травня 2010 року від газокомпресорної станції Шатлик в Марійскому велаяті до газокомпресорної станції Белек в Балканському велаяті. Протяжність газопроводу - 773 км, пропускна спроможність - 30 мільярдів кубометрів газу. Сировинною базою газопроводу Схід-Захід стали найбільші газові родовища Галкиниш і Довлетабад.

Трубопровід став найдовшим на території Туркменістану, який за запасами газу посідає четверте місце в світі, і дозволив поєднати в єдине кільце всі газові магістралі, створивши додаткові гарантії для безперебійного ресурсного забезпечення.

Нагадаємо, в грудні в Туркменістані почали будівництво одного з найбільших газопроводів континенту - Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія (ТАПІ).

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: