Туркменістан запустив 733-кілометровий газопровід, який об'єднав найбільші родовища країни

23 грудня 2015, 12:29
Влада Туркменістану урочисто ввела в експлуатацію магістральний газопровід Схід-Захід, що об'єднав в єдину газотранспортну систему найбільші родовища країни

Церемонія відкриття відбулася в середу, 22 грудня, на газокомпресорній станції Белек в Балканському велаяті, пише електронна газета нафтогазового комплексу Туркменістану.

Відео дня

Як повідомив президент країни Гурбангули Бердимухамедов, газопровід об'єднав кладові в центральному та східному регіонах, що володіють колосальними ресурсами, із західним регіоном країни.

За його словами, Схід-Захід створює потужну базу для виведення туркменських енергоресурсів на міжнародні ринки, як мінімум, у чотирьох напрямках, а саме в північному, західному, південному та східному. Так, північний напрям передбачає можливості продовження співробітництва з питань будівництва Прикаспійського газопроводу між Туркменістаном, Казахстаном і Росією. По південному напрямку потужність газопроводу дозволяє розглянути плани з нарощування обсягів поставок до Ірану. Натомість західний напрямок дозволить постачати туркменський газ до Європи.

Бердимухамедов наголосив, що успішна реалізація проекту газопроводу Схід-Захід стала вагомим внеском Туркменістану до встановлення широкомасштабного, багатовекторного міжнародного співробітництва між Азією та Європою.

Зазначається, що будівництво міжрегіонального газопроводу велося з травня 2010 року від газокомпресорної станції Шатлик в Марійскому велаяті до газокомпресорної станції Белек в Балканському велаяті. Протяжність газопроводу - 773 км, пропускна спроможність - 30 мільярдів кубометрів газу. Сировинною базою газопроводу Схід-Захід стали найбільші газові родовища Галкиниш і Довлетабад.

Трубопровід став найдовшим на території Туркменістану, який за запасами газу посідає четверте місце в світі, і дозволив поєднати в єдине кільце всі газові магістралі, створивши додаткові гарантії для безперебійного ресурсного забезпечення.

Нагадаємо, в грудні в Туркменістані почали будівництво одного з найбільших газопроводів континенту - Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія (ТАПІ).

Показати ще новини
Радіо NV
X