Оператор ГТС України оцінив втрату доходу від запуску Турецького потоку

9 січня 2020, 13:48

Україна в 2020 році недоотримає близько $450 млн доходів через запуск газопроводу Турецький потік.

Про це генеральний директор ТОВ Оператор газотранспортної системи України Сергій Макогон повідомив на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна.

"Ми будемо шукати нові ринки. Потужності цього газопроводу (південний напрямок - ред.) ми пропонуємо іншим постачальникам, і якщо з'явиться ресурс газу в цьому регіоні, який буде економічно доцільним для імпорту в Україну, постачальники зможуть використовувати нашу ГТС", - розповів він.

Відео дня

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко зазначив, що новий оператор повинен навчитися заробляти на наданні додаткових послуг, оскільки завантаження ГТС України на 90-110 млрд кубометрів вже неможливе.

"Ми повинні усвідомлювати, що обхідні газопроводи вже побудовані. На жаль, ці обсяги ми втратили, і можливість їх заміщення, чесно кажучи, малореальна. Ми повинні очікувати, що обсяги транзиту через Україну навряд чи будуть такими ж, як раніше", - заявив Вітренко.

Як повідомлялося, 8 січня президенти РФ і Туреччини офіційно відкрили газопровід Турецький потік.

Кожна з двох ниток газопроводу здатна прокачувати по 15,75 млрд кубометрів газу в рік. Одна з ниток призначена для турецького ринку, друга - для європейського, з продовженням по території Болгарії, Сербії, Угорщини.

За словами Макогона, в 2020 році через запуск Турецького потоку транзит російського газу через Україну знизиться приблизно на 15 млрд кубометрів.

Показати ще новини
Радіо NV
X