Туманне майбутнє. Захоплені бойовиками підприємства Донбасу масово припиняють виробництво - ЗМІ

9 березня 2017, 10:16
Налагодити роботу захоплених і "націоналізованих" підприємств на Донбасі бойовикам не вдається, тому виробництво на них масово згортається

Про це пише російське видання Комерсант.

Ситуація складна на всіх захоплених підприємствах. Так, 1 березня на Харцизькому трубному заводі бойовики ввели своє управління.

7 березня робочі Харцизького трубного заводу чекали чергової зарплати.

Відео дня

"В результаті вчора дві третини зарплати прийшло нам на картки, як було всі останні місяці", - розповів один з робітників Харцизького трубного заводу.

Це не найгірший варіант, пише видання, адже на інших підприємствах ситуація ще більш критична.

"Остання зарплата була на початку лютого, зараз виробництво заморожено, - розповів співробітник служби вивантаження сировини Єнакіївського металургійного заводу. 1 березня завод блокували люди з автоматами, всі системи управління були зупинені".

На думку співрозмовника, якщо найближчим часом ЄМЗ не запрацює, то робочим доведеться шукати роботу за межами окупованих територій.

Схожа ситуація на Донецькому металургійному заводі, власники якого оголосили про зупинку підприємства 27 лютого, напередодні захоплення підприємства бойовиками.

"У 20-х числах лютого прийшов аванс, останні місяці більшість отримували дві третини ставки через простой і неможливість підвезення сировини з України", - розповів робочий ДМЗ.

За його словами, на завод було організовано підвезення окатишів і залізорудного сировини з Росії. Зарплати при цьому приходили на картки української "дочки" Сбєрбанку в гривнях.

"Поки на роботу людей не викликають, але обіцяють, що до 10 березня стане зрозуміло, продовжать робочим платити чи ні", - додав робочий ДМЗ.

Зупинив роботу через примусову "націоналізацію" і Ясинівський коксохімічний комбінат, розташований в Макіївці.

"Кокс йшов на склади ДМЗ, поки той не зупинився, тепер по домівках відправили і робочих в Макіївці", - розповіло джерело видання.

Жителі Донецька пишуть в соцмережах, що після появи бойовиків в єдиному п'ятизірковому готелі міста Донбас палас, який належав Ахметову, з готелю почали виносити кавомашини і барне обладнання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X