Ціна торгової війни. Темпи економічного зростання Китаю сповільнилися до мінімуму 2009 року

19 жовтня 2018, 09:41

Зростання економіки Китаю за підсумками трьох кварталів цього року сповільнилося до мінімуму першого кварталу 2009 року.

Про це повідомляється в даних статистичного бюро КНР, передає агентство Reuters.

Згідно з даними, ВВП країни у третьому кварталі зріс на 6,5%, при цьому аналітики очікували, що зростання становитиме 6,6%.

Відео дня

Як зазначає агентство, причиною уповільнення зростання економіки називають торгову війну з США та кампанію щодо боротьби з борговими ризиками.

Як зазначало рейтингове агентство S&P, Китай може зіткнутися з "борговим айсбергом" і "титанічними" кредитними ризиками. За даними аналітиків, місцеві уряди провінцій КНР накопичили позабалансовий борг в обсязі щонайменше $5,8 трлн, що обіцяє ризики нових дефолтів у другій економіці світу.

Раніше Трамп заявив, що збирається запровадити мито на імпорт товарів з Китаю й обмежити китайські інвестиції. Пізніше Міністерство комерції Китаю повідомило, що готується до повторного запровадження мит на товари із США. Китай з 2 квітня ввів підвищені мита на 128 товарів, що імпортуються зі США.

Відзначимо, що Трамп також ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) з усіх країн, за винятком Канади і Мексики, для яких передбачено виняток терміном на 30 днів.

У червні Трамп затвердив мита на китайські товари на суму близько $50 млрд.

У вересні президент США заявив, що готовий в короткі терміни запровадити додаткові мита на $267 млрд на китайські товари.

24 вересня, Китай відмовився від торгових переговорів із США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X