Це не зупинить Росію від вставання з колін – російський економіст розповів, як діють санкції на економіку РФ

26 жовтня 2016, 17:45
Росія важко переживає відсутність імпортних продуктів, обсяги аграрного виробництва в країні ростуть, а якість товарів падає

Про це заявив Владислав Іноземцев, директор Центру досліджень постіндустріального суспільства і професор Вищої школи економіки в Москві в інтерв'ю журналу Новое Время.

Відео дня

За його словами, один з небагатьох продуктів, за яким Росія має повне забезпечення - це курятина. Є навіть якийсь надлишок її. А свинина, як тільки ввели санкції, тут же сильно підскочила в ціні, в поставках пішов дефіцит. В результаті виробники зменшили кількість свинини в ковбасі і замінили її частково м'ясом індички і курки, в результаті чого на курятину пішов великий попит.

"Дуже багато скандальних випадків, коли сметана плавиться, якщо до неї піднести запальничку - через те, що замість нормального молока приходить незрозуміла маса. Те ж саме - по сирах, величезна кількість фальсифікату. Смакові якості продукції знизилися досить сильно", - уточнив Іноземцев.

За його словами, люди в цих умовах проявляють певну кмітливість, деякі навіть заробляють на цьому.

"У мене є знайомий на Алтаї, який ще до всіх цих санкцій чисто з цікавості почав виробляти там французькі сири. Зараз він добре заробляє, оскільки автентичних французьких сирів на ринку немає, але не може сильно розширити виробництво, тому що необхідного за якістю молока теж не виробляють в потрібній кількості в його регіоні", - наводить приклад Іноземцев.

Але в багатьох секторах сільського господарства і обробки в нинішніх умовах багато проблем.

"Через контрсанкції обсяги аграрного виробництва зростають, а якість падає. Хоча повторю: не так вже багато людей вважають все це тими труднощами, які здатні зупинити Росію від вставання з колін. Підтримка влади дуже сильна, а альтернативні варіанти відповідей на основні виклики, з якими стикається країна, практично не чути", - резюмує Іноземцев.

Інтерв'ю з Владиславом Іноземцевим читайте в новому номері журналу Новое Время — №40 від 28 жовтня 2016 року

Показати ще новини
Радіо NV
X