Тристоронні переговори щодо транзиту газу пройдуть 19 вересня в Брюсселі - ЗМІ

9 вересня 2019, 12:12

Тристоронні переговори щодо транзиту російського газу через газотранспортну систему України в ЄС пройдуть 19 вересня в Брюсселі.

Про це повідомив в Twitter брюссельський кореспондент Radio Free Europe/Radio Liberty Рікард Йозвяк з посиланням на джерела.

Цю інформацію підтверджує також агентство Інтерфакс з посиланням на джерело в Єврокомісії.

Відео дня

"Так, підтверджую, що сторони домовилися зустрітися в Брюсселі 19 вересня", - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, найближчим часом будуть направлені запрошення в Москву і Київ і з'явиться офіційне оголошення про зустріч.

Нагадаємо, чинний транзитний контракт Нафтогазу з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

За інформацією Reuters, Москва буде домагатися від Києва укладення короткострокового договору. Це дозволить Росії добудувати інфраструктуру, необхідну, щоб позбавити Україну статусу основного транзитера російського газу, і знизити потребу в укладенні довгострокового договору.

Новий раунд тристоронніх переговорів по транзиту планувався на 16 вересня, але російська сторона участь в них не підтвердила.

Показати ще новини
Радіо NV
X