Три чверті грошей міжнародних кредиторів для розбудови України марнуються

23 серпня 2016, 12:40
1573
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Юрій Буца ділиться підрахунками Мінфіну

Фото: Олександр Медведєв

В Мінфіні точно порахували наскільки ефективно країна використовує допомогу міжнародних фінансових організацій

Як розказав НВ Бізнес заступник міністра фінансів з євроінтеграції Юрій Буца, зараз у нашої країні розпочато 10 проектів зі Світовим банком загальною вартістю $3,1 млрд. Але засвоєною з цієї суми лише $780 млн, тобто 25,5%.

Про те, що Україна вкрай погано засвоює кошти заявляла топ-менеджер портфеля проектів Світового банку Клавдія Максименко. Але не повідомляла деталей.

Аналогічні проблеми є і з іншими міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема, з Європейським інвестиційним банком – із €2,3 млрд фінансування у рамках 11 проектів використовується лише €340 млн (14,8%), у випадку із ЄБРР – з €1,14 млрд використовується €490 млн (43%).

Відповідальність за це здебільшого лежить на Міненерго, Мінінфраструктури та Мінрегіоні, які повільно та неефективно використовують міжнародну підтримку, впевнений мінфінівець.

Оскільки гроші надаються в кредит, це часто призводить до того, що держава навіть має сплачувати «штрафи» за невчасно використані кошти, каже Буца. Щоб вирішити проблему роль координатора кредитної підтримки передали від Мінекономрозвитку до Мінфіну, який, як розпорядник бюджетних коштів, має стимулювати решту міністерств більш відповідально ставитись до залучених кредитів.

«Зараз ми працюємо над вирішенням ситуації. Тут два варіанти, або збільшувати вибірку, тобто використання коштів, або деякі проекти просто репрофілювати, закривати, зменшувати. У нас вже є розуміння зі Світовим банком, які проекти в першу чергу мають бути реструктуризовані», – розповів Буца.

На сьогодні на стадії реалізації перебуває 12 проектів із групою Світового банку, метою яких є модернізація інфраструктури, зокрема проекти з реабілітації гідроелектростанцій, передачі електроенергії, розвитку міської інфраструктури, покращення автомобільних доріг та безпеки руху, підвищення енергоефективності, в т.ч. у секторі централізованого теплопостачання, розвитку міської інфраструктури, модернізації системи соціальної підтримки населення України, поліпшення охорони здоров`я.

Співпраця з ЄБРР наразі ведеться за кількома проектами, серед яких проект із побудови Панєвропейського коридору на користь Укравтодору, з відповідним паралельним фінансуванням за рахунок Європейського Інвестиційного Банку; розширення Програми сприяння торгівлі Trade Facilitation Programme, яка дає можливість українським банківським установам підтверджувати через ЄБРР відповідні торгівельні документарні інструменти; проект модернізації газокомпресорних станцій на трубопроводі Уренгой-Помари-Ужгород, із паралельним фінансуванням за рахунок Європейського Інвестиційного Банку.

Крім того, є низка проектів у галузі комунального господарства та енергозбереження за програмою Східно-європейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища (Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership – E5P).

Детальніше про зміну підходів Мінфіну до залучення та освоєння коштів міжнародних організацій читайте в інтерв'ю Юрія Буци, яке вийде на поточному тижні.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 09:25

article_img
Головне зі скандального розслідування НВ про Коломойського: від бізнес-імперії в США до сина-баскетболіста
Авто

Вчора, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger
Час відповідати

Вчора, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного

Головне

Події

Вчора, 13:14

article_img
Українські військові збили дрон окупантів із вибухівкою
Події

Вчора, 11:04

article_img
Вибух у соборі УПЦ МП у Сумах: правоохоронці встановили підозрюваних
Країни

Вчора, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни