Три чверті грошей міжнародних кредиторів для розбудови України марнуються

Юрій Буца ділиться підрахунками Мінфіну
Фото: Олександр Медведєв

Юрій Буца ділиться підрахунками Мінфіну

В Мінфіні точно порахували наскільки ефективно країна використовує допомогу міжнародних фінансових організацій

Як розказав НВ Бізнес заступник міністра фінансів з євроінтеграції Юрій Буца, зараз у нашої країні розпочато 10 проектів зі Світовим банком загальною вартістю $3,1 млрд. Але засвоєною з цієї суми лише $780 млн, тобто 25,5%.

Про те, що Україна вкрай погано засвоює кошти заявляла топ-менеджер портфеля проектів Світового банку Клавдія Максименко. Але не повідомляла деталей.

Аналогічні проблеми є і з іншими міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема, з Європейським інвестиційним банком – із €2,3 млрд фінансування у рамках 11 проектів використовується лише €340 млн (14,8%), у випадку із ЄБРР – з €1,14 млрд використовується €490 млн (43%).

Відповідальність за це здебільшого лежить на Міненерго, Мінінфраструктури та Мінрегіоні, які повільно та неефективно використовують міжнародну підтримку, впевнений мінфінівець.

Оскільки гроші надаються в кредит, це часто призводить до того, що держава навіть має сплачувати «штрафи» за невчасно використані кошти, каже Буца. Щоб вирішити проблему роль координатора кредитної підтримки передали від Мінекономрозвитку до Мінфіну, який, як розпорядник бюджетних коштів, має стимулювати решту міністерств більш відповідально ставитись до залучених кредитів.

«Зараз ми працюємо над вирішенням ситуації. Тут два варіанти, або збільшувати вибірку, тобто використання коштів, або деякі проекти просто репрофілювати, закривати, зменшувати. У нас вже є розуміння зі Світовим банком, які проекти в першу чергу мають бути реструктуризовані», – розповів Буца.

На сьогодні на стадії реалізації перебуває 12 проектів із групою Світового банку, метою яких є модернізація інфраструктури, зокрема проекти з реабілітації гідроелектростанцій, передачі електроенергії, розвитку міської інфраструктури, покращення автомобільних доріг та безпеки руху, підвищення енергоефективності, в т.ч. у секторі централізованого теплопостачання, розвитку міської інфраструктури, модернізації системи соціальної підтримки населення України, поліпшення охорони здоров`я.

Співпраця з ЄБРР наразі ведеться за кількома проектами, серед яких проект із побудови Панєвропейського коридору на користь Укравтодору, з відповідним паралельним фінансуванням за рахунок Європейського Інвестиційного Банку; розширення Програми сприяння торгівлі Trade Facilitation Programme, яка дає можливість українським банківським установам підтверджувати через ЄБРР відповідні торгівельні документарні інструменти; проект модернізації газокомпресорних станцій на трубопроводі Уренгой-Помари-Ужгород, із паралельним фінансуванням за рахунок Європейського Інвестиційного Банку.

Крім того, є низка проектів у галузі комунального господарства та енергозбереження за програмою Східно-європейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища (Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership – E5P).

Детальніше про зміну підходів Мінфіну до залучення та освоєння коштів міжнародних організацій читайте в інтерв'ю Юрія Буци, яке вийде на поточному тижні.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: