Російські банки залишать Україну - глава ФГВФО

30 травня 2017, 19:48
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) розповів, які банки не оминула криза

До кінця літа у Фонді не передбачають виходу з ринку жодного великого банку. Не чекають на банкрутство й «супервеликих банків».

Про це повідомив директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін в інтерв’ю агентству Укрінформ.

Відео дня

«Сказати, що ризики по всім банкам пройшли – не пройшли. Обсяг проблемних кредитів у багатьох банках великий… Є банки, які можуть не виконати вимоги до капіталізації. Так що ми не розслабляємося – живемо в кризі», – каже він.

Нагадаємо, до 11 липня 2017 року два десятки банків повинні збільшити свій статутний капітал до 200 млн грн.

Щодо долі російських банків, то, за словами Ворушиліна, три із них є розбалансованими, з точки зору економіки. Розпорядник Фонду не уточнює назви банків, але, очевидно, мова йде про три найбільші фінустанови – Сбербанк, Промінвестбанк та ВТБ Банк.

«Ми готувалися до найгіршого сценарію щодо них. Зараз бачимо, що там ситуація стабілізувалася, хтось намагається продатися. …Немає 100% впевненості, але я спокійніше сплю», – каже розпорядник Фонду.

Ці три банки, за його словами, на українському ринку у старому форматі працювати не будуть, підуть. «Хочеться, щоб вони пішли цивілізовано, а це значить – з мінімальними втратами для фінансового сектору нашої країни», – каже Ворушилін.

Показати ще новини
Радіо NV
X