Транзит вантажів з України через Росію припинений - Мінекономрозвитку

4 січня 2016, 14:32
Транзит вантажів з України через територію Росії не здійснюється після введеного нею нового режиму транзиту через її територію вантажів з України в Казахстан

Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговельний представник України Наталія Микольська.

"Режим не працює. Товари не проходять. Товари повертаються. Транзиту зараз немає", - сказала вона.

Відео дня

На думку Микольської, обмеження на транзит через свою територію - найгірше, що може зробити держава, оскільки при цьому ставляться під загрозу інтереси третіх країн. "Режим транзиту - це священна корова для СОТ", - сказала вона.

Як стало відомо Інтерфаксу-Україна, офіційна позиція по реакції Києва на нові обмеження з боку РФ може з'явитися в Кабміні до середи.

Як повідомлялося, 1 січня уряд РФ визначив, що вантажі для транзиту з України в Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

МЕРТ 30 грудня попереджало про можливі ускладнення транзиту українських товарів через територію РФ у треті країни - Азербайджан, Грузію, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Китай та ін.

За даними МЕРТ, за дев'ять місяців 2015 року експорт товарів з України в Казахстан знизився на 35% порівняно з відповідним періодом 2014 року - до $544,1 млн, імпорт товарів з Казахстану в Україну – на 13% до $242,6 млн.

Україна експортує в Казахстан в основному продукцію агропромислового комплексу та харчової промисловості, машинобудування і хімічної промисловості, основні статті імпорту з Казахстану – мінеральні продукти, продукція хімічної промисловості та металургійна продукція.

Показати ще новини
Радіо NV
X