Ми виживемо без транзиту російського газу, але це не тільки питання виживання — Данилюк

13 серпня 2019, 13:40

Після формування нового уряду має бути сформована нова група, яка буде відповідати за перемовини щодо підписання нового або продовження діючого контракту на транзит російського газу через ГТС України.

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк сказав в інтерв'ю BBC Україна.

Він додав, що очолить групу новий міністр енергетики.

"Чи потрібен транзит газу - звичайно, потрібен. Адже ми отримуємо від цього біля $3 млрд доходів. Навіть з цієї позиції це важливо. Є також інші фактори, які треба брати до уваги, зокрема і те, як працює українська ГТС. Це важливо. Якщо б це було неважливо, Росія б не припиняла транзит. Ми ж розуміємо, що це теж спосіб певного тиску. Чи є загроза? Загроза є. Перше РНБО, яке скликав президент, стосувалося саме питань енергетичної безпеки. І зараз, коли ми розробляємо стратегію нацбезпеки, основну увагу ми приділяємо і питанням енергетичної безпеки", - відзначив він.

Відео дня

На запитання, чи виживе Україна без російського газу, Данилюк відповів ствердно: "Ми проходили через дуже складні виклики. На все є відповідь, просто треба завжди думати, як нам підсилювати наші позиції. Звичайно, ми виживемо. Спитайте на вулиці про це людей. Але це ж не тільки питання виживання, це питання розвитку країни. Тому коли ми говоримо про транзит - це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни".

Данилюк також заявив, що "було б абсолютно безвідповідально не мати плану "Б".

Нагадаємо, чинний транзитний контракт Нафтогазу з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

За інформацією Reuters, Москва буде домагатися від Києва укладення короткострокового договору. Це дозволить Росії добудувати інфраструктуру, необхідну, щоб позбавити Україну статусу основного транзитера російського газу, і знизити потребу в укладенні довгострокового договору.

Новий раунд тристоронніх переговорів щодо транзиту заплановано на 16 вересня. За словами голови Нафтогазу Андрія Коболєва, російська сторона участь в них не підтвердила.

Показати ще новини
Радіо НВ
X