Білорусь хоче підвищити тариф на транзит російської нафти

20 листопада 2020, 17:37

Білорусь ініціювала підвищення тарифів на транзит російської нафти в 2021 році.

Білорусь повідомила російську сторону про намір в 2021 році підвищити тариф на транзит нафти з РФ.

Про це повідомляє Інтерфакс-Захід з посиланням на джерело, близьке до переговорів щодо визначення індикативного балансу поставок російської нафти на білоруські НПЗ.

Відео дня

За словами джерела агентства, тариф пропонують підвищити приблизно на 25%.

Бажання підвищити вартість транзиту в Білорусі пояснили недоотриманням доходів в 2020 році через зниження прокачування нафти з РФ в зв'язку з угодою ОПЕК +.

Також наголошується, що Білорусь витрачає додаткові кошти на будівництво перемички між двома гілками трубопроводу Дружба. Перемичка повинна з'єднати Мозирський НПЗ і Нафтан для зниження вартості транспортування нафти в разі альтернативної завантаження нафтопереробних заводів з моря.

Також витрати білоруської сторони пов'язані з будівництвом резервуарних парків для отримання сировини по альтернативних маршрутах - з Польщі та України. Крім того повідомляється, що доходи від транзиту можуть скоротитися через можливе підвищення введеного на початку 2020 року екологічного податку на підприємства, що здійснюють транзит нафти і нафтопродуктів по території республіки.

Як зазначає агентство, в Белнефтехиме не стали офіційно коментувати цю інформацію. Також від коментарів відмовилися в міністерстві антимонопольного регулювання і торгівлі (БЕРЕЗЕНЬ), яке формально закріплює розмір тарифів на транзит нафти по території Білорусі.

Нагадаємо, що у вересні цього року Білорусь підвищила експортні мита на нафту і нафтопродукти , що вивозяться за межі митної території Євразійського економічного союзу

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X