«Немає навіть натяку». Росія не хоче розпочинати переговори про транзит газу через Україну після 2024-го — Вітренко

29 листопада 2021, 23:13

Глава НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що Росія не хоче розпочинати переговори щодо нового контракту про транзит газу після 2024 року. Про це повідомляє Reuters.

За словами Вітренка, на нові офіційні чи неофіційні переговори «немає навіть натяку». Він зазначив, що це питання обговорюється з американською та німецькою стороною і що всі хотіли б продовження транзиту, але «росіяни не хочуть розпочинати розмову».

Відео дня

Глава Нафтогазу також сказав, що, якщо угоду не продовжать, використання газопроводів Північний потік і Північний потік-2 збільшить контроль Росії над постачанням газу до Європи, що зробить ЄС більш уразливим для «політично мотивованих перебоїв з поставками і стрибків цін».

Вітренко також пояснив, що допуск України до процесу сертифікації Північного потоку-2 не дає їй права вето, але дає змогу отримати доступ до документів і викласти свою позицію у процесі. Якщо газопровід сертифікують «без дотримання букви європейського закону», Україна звернеться до суду.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна хоче ще на 15 років продовжити контракт на транзит російського газу, який закінчиться у 2024 році.

У жовтні 2021 року віцепрем'єр РФ Олександр Новак заявив, що нинішній довгостроковий контракт з Україною щодо транзиту газу триватиме ще три з половиною роки, а про новий говорити поки зарано.

У серпні Німеччина та США погодили спільну заяву щодо Північного потоку-2. Берлін зобов'язався вживати заходів у випадку, якщо РФ використовуватиме постачання енергоносіїв для тиску на інші країни.

У документі також йдеться про важливість продовження транзиту газу через Україну після 2024 року на строк до 10 років.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо NV
X