Транзит газу через Україну буде в рази дешевшим від альтернативних маршрутів - Нафтогаз

5 грудня 2016, 18:57
З 2020 року вартість транзиту російського газу по території України впаде в порівнянні з діючими цінами або цінами, підвищеними за рішенням Арбітражної палати Стокгольма, приблизно в 9 разів і буде нижче інших альтернативних маршрутів доставки палива в Європу

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор з розвитку бізнесу Національного енергохолдингу Нафтогаз України Юрій Вітренко.

За його словами, підвищення ціни європейці оплачувати не стануть. Більш того, зростання вартості тарифу не зумовить необхідність будівництва нових обхідних шляхів доставки палива, оскільки він виявиться тимчасовим.

Відео дня

"По-перше, в Європі ціна газу визначається співвідношенням попиту і пропозиції, а не«собівартістю видобутку плюс вартість транспортування. Витрати газодобувних компаній мало кого цікавлять. Витрати низькі в порівнянні з ринковою ціною - отримуєш значний прибуток. Витрати високі - отримуєш доходи менше або зовсім збиток. Твої проблеми", - заявив він, тим самим натякаючи, що Газпрому буде просто не вигідно поставляти газ в обхід України.

Вітренко пояснив, що Європа є нетто-імпортером газу, і тому ціна палива визначається найнижчою ціною того обсягу газу, який може прийти з різних джерел - Катару, Австралії, США та інших держав.

"А вартість транзиту підвищується на період до 2019 року - тобто до завершення транзитного контракту.До цього часу Північний потік-2 не встигнуть побудувати. З 2020 року вартість транзиту через Україну впаде більш ніж в 9 разів і буде найнижчою в порівнянні з обхідними газопроводами. Нагадаю, все це - відповідно до європейських умов формування тарифу", - підкреслив Вітренко.


Раніше повідомлялося, що Стокгольмський арбітраж закінчив слухання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X