Контракт на транзит газу з Росією став можливий завдяки санкціям США — Пристайко

8 січня 2020, 10:40

У Міністерстві закордонних справ України підкреслили, що американські санкції допомогли укласти транзитну угоду на більш вигідних умовах.

Очільник Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко впевнений, що Україні вдалося досягти транзитних домовленостей з Росією завдяки санкціям США проти трубопроводу Північний потік-2. Про це Пристайко розповів в інтерв'ю німецькому виданню Bild.

Відео дня

«Це дуже чутливе питання, оскільки ми, з одного боку, поважаємо те, що Німеччина робить для нас, і не були в захваті від того, що проєкт в Німеччині може потрапити під санкції. З іншого боку, ми завжди говорили, що це (трубопровід Північний потік-2 - ред.) поганий проєкт для Німеччини, ЄС та України», - розповів очільник МЗС.

За словами Пристайко, після введення санкцій проти Північного потоку-2, Україна змогла укласти угоду про транзит на більш вигідних умовах у порівнянні з тими, на яких наполягала РФ. Зокрема, російська сторона наполягала на контракті терміном на рік «на надзвичайно поганих умовах».

Нагадаємо, що Україна і Росія підписали новий контракт на транзит газу 30 грудня 2019 року, за день до закінчення терміну попередньої угоди. Крім того, Газпром виплатив Нафтогазу $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу . Гроші перерахували в терміни, передбачені протоколом між двома компаніями від 20 грудня.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X