Перший тиждень транспортного локдауну коштував Києву близько $3 млн — дослідження

13 квітня 2021, 12:13

За перший тиждень обмежень на громадський транспорт Київ втратив $3 млн через втрачений в заторах часу. Експерти припускають, що наслідки локдауну будуть «більш тривалими і непрямими».

Перший тиждень транспортного локдауну в Києві обійшовся жителям столиці в 81,3 млн грн ($3 млн) через втрачений в заторах час. Про це йдеться в дослідженні консалтингової агенції А + С Україна.

Відео дня

«Якщо спробувати визначити ціну рішення про локдаун із закриттям громадського транспорту в Києві і порівняти соціально-економічні втрати в робочі дні минулого і позаминулого тижня, то вийде 81,3 млн грн», — відзначили в А + С Україна.

За даними агентства, в понеділок затримка в дорозі становила 58%. У вівторок вона знизилася до 50%, а вже в п’ятницю становила 42% - майже стільки ж як і в п’ятницю до введення обмежень на громадський транспорт.

Зазначається, що збитки в 81,3 млн грн не поширюються на киян, які користувалися спецперепустками.

В агентстві наголосили, що як такого транспортного колапсу в Києві не було. Однак автори дослідження додали, що наслідки від транспортних обмежень будуть «більш тривалими і непрямими».

У А + С Україна прогнозують, що на цьому тижні новий статус-кво в ситуації з транспортом буде зміцнюватися.

«Колапс, ймовірно, не буде, але до планування своєї мобільності варто підійти відповідально», — вважають в А + С Україна.

Вартість втрат через обмеження на роботу транспорту в А + С Україна порахували за допомогою сервісу ТомТом, помноживши кількість проведених в заторах годин на вартість однієї години роботи.

Нагадаємо, що в перший день посиленого локдауну в Києві ціни на таксі злетіли в два-три рази на тлі підвищеного попиту.

У компанії Bolt тоді заявили, що будуть контролювати коефіцієнт, який впливає на підвищення вартості в період підвищеного попиту. При цьому, в компаніях Bolt, Uklon і Uber наголосили, що їх система ціноутворення залежить від безлічі факторів.

Антимонопольний комітет заявив, що перевірить ціноутворення на поїздки в таксі. Серед іншого в АМКУ вважають, що ситуація може свідчити про змову на ринку.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X