Transparency International домагатиметься розсекречення рішення про конфіскацію коштів Януковича

16 жовтня 2017, 16:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Антикорупційна організація Transparency Іnternational Ukraine  домагатиметься розсекречення рішення суду щодо конфіскації до держбюджету 1,5 млрд доларів екс-президента Віктора Януковича та його оточення

Про це повідомив виконавчий директор TI в Україні Ярослав Юрчишин у інтерв'ю Українським Новинам.

Він зазначив, що за висновком юристів TI юридичних підстав для закриття цього рішення немає.

Відео дня

"Думаю, що це буде тривалий судовий процес, але ми доб'ємося відкриття (рішення – ред.). Зараз триває багато маніпуляцій щодо того, що нібито ми вимагаємо повернути ці гроші власникам, хоча, якщо банально прочитати наш позов, там немає жодної іншої вимоги, крім відкриття інформації про рішення", - сказав він.

Також активісти вважають, що Європейський суд із прав людини може вимагати в України перегляду рішення суду про конфіскацію.

"Є великий ризик оскарження цього рішення в Європейському суді з прав людини. Чи будуть це робити адвокати фігурантів санкційного списку? Це питання. Беручи до уваги те, що в системі виведення цих коштів були задіяні офшорні юрисдикції, цілком імовірно, що, власне, вони й будуть оскаржувати це рішення. Якщо насправді були допущені процесуальні помилки, Європейський суд із прав людини може вимагати в України переглянути це рішення", - сказав він.

Нагадаємо, 28 квітня Ощадбанк розпочав конфіскацію $1,5 мільярда коштів екс-президента України Віктора Януковича та його оточення у зв'язку з рішенням суду. До вечора перерахування конфіскованих коштів до бюджету України було завершено працівниками держбанку.

Водночас народний депутат Сергій Лещенко наполягав, що рішення про конфіскацію $1,5 мільярдів, які нібито належали оточенню Віктора Януковича, суд в Краматорську прийняв, визнавши винним номінального власника однієї з фірм Сергія Курченка Аркадія Кашкіна.

Пізніше стало відомо, що за клопотанням Військової прокуратури України вирок Краматорського суду про конфіскацію $1,5 млрд екс-президента Віктора Януковича не був опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X