Україна може отримати транш МВФ у грудні цього року — Гетманцев

16 вересня 2020, 23:21

Україна може отримати черговий транш МВФ у грудні цього року, заявив глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Ми мали за програмою МВФ отримати транш у вересні, але очевидно, що цього не станеться. Є надія на те, що наша переговорна команда досягне успіху і ми отримаємо транш у грудні», - сказав нардеп в ефірі Українського радіо.

Відео дня

За словами Гетманцева, Україна виконала більшість «структурних маяків» для отримання траншу. Окремі рішення заплановано на жовтень і листопад, зокрема, внесення змін до закону про банки, які уточнять повноваження Нацбанку і додатково врегулюють вимоги і нормативи комерційних банків.

«Другий момент - дуже суперечливе вимога МВФ, яка є в меморандумі і стосується внесення змін до законодавства про статус Вищої ради правосуддя. Воно передбачає створення певного органу, який би робив оцінку по ВРП і персонального складу», - додав депутат.

Гетманцев нагадав, що ще одне зобов'язання України перед МВФ - створення Бюро економічної безпеки, яке до кінця року замінить податкову міліцію.

9 вересня міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що програму з МВФ буде переглянуто найближчим часом, а новий транш за програмою stand by Україна отримає до кінця року. Раніше подібні терміни перегляду програми і отримання траншу озвучували і в НБУ. Водночас аналітики BoFA допускають затримку другого траншу Міжнародного валютного фонду для України.

На думку аналітиків, прогрес з МВФ ймовірно вимагатиме повної ясності в питанні Національного антикорупційного бюро після нещодавнього рішення Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором бюро.

Показати ще новини
Радіо НВ
X