А говорили, що восени. В НБУ очікують, що Україна зможе отримати транш МВФ до кінця року

15 липня 2021, 13:27

У Національному банку України (НБУ) заявили, що Україна може отримати транш МВФ до кінця 2021 року.

Україна може отримати другий транш МВФ за програмою stand-by до кінця цього року. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій.

Відео дня

«Зараз потрібно рухатися до досягнення Staff Level Agreement, що буде означати оновлення нашого меморандуму про співпрацю до першого перегляду Радою директорів. Цього року календарно ми можемо встигнути отримати транш », - заявив Гелетій.

Також він додав, що Нацбанк розраховує на отримання другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС обсягом 600 млн євро і другій частині DPL від Світового банку на $ 350 млн. Гелетій підкреслив, що отримання Україною цього фінансування напряму залежить від успіху переговорів з МВФ.

Гелетій підкреслив, що в рамках продовження співпраці з Фондом НБУ виконує структурні маяки. Зокрема, регулятор проводить самооцінку по наглядовому процесу, звітності та інструментарію згідно з Базельською принципами.

На початку червня представник МВФ Джеррі Райс заявляв, що Фонд все ще чекає більшого прогресу від України для виділення другого траншу.

Раніше в Нацбанку заявляли, що Україна повинна виконати умови МВФ до кінця червня цього року, щоб отримати другий транш за програмою stand-by.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що Україна розраховує завершити переговори з МВФ в липні, а отримати гроші вже в вересні. Отримати транш від Фонду до вересня цього року розраховували також і в Офісі президента.

Нагадаємо, що рада МВФ схвалила виділення $650 млрд на порятунок світової економіки від «найбільшої кризи з часів Великої депресії». В рамках цієї програми Україна може отримати від Фонду $2,7 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X