«Дискусії тривають». У МВФ розповіли, чого не вистачає Україні для отримання траншу

6 травня 2021, 18:08

У МВФ заявили, що залишаються в стані переговорів з Україною з питання нового траншу, але чекають від країни більшого прогресу.

Міжнародний валютний фонд очікує більшого прогресу від України для виділення другого траншу за програмою stand by. Про це в ході брифінгу заявив представник МВФ Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Дискусії тривають", - заявив Райс.

Він нагадав, що серед основних тем залишаються збереження незалежності Нацбанку та продовження політики гнучкого обмінного курсу, середньострокова фіскальна стабільність, боротьба з корупцією і поліпшення корпоративного управління.

Остання місія МВФ в Україні щодо перегляду поточної програми проходила в режимі онлайн у період з 21 грудня 2020 по 12 лютого 2021 року. Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія закінчилася безрезультатно.

Потім представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Фонд очікує пропозицій від української сторони для продовження переговорів. Райс назвав продуктивними дискусії з Україною, що пройшли під час недавньої місії, але констатував наявність ряду невирішених питань.

Райс уточнив, що місія в Україні обговорювала поліпшення управління банківським наглядом НБУ, фіскальні ризики для дефіциту бюджету і зміцнення судової системи. При цьому, представник Фонду навіть не озвучував терміни, в які МВФ очікує отримати пропозиції від України.

Також повідомлялося, що МВФ 30 квітня відкликав з України постійного радника з фінансових питань Віма Фонтейна. Як повідомило джерело НВ Бізнес, причиною відкликання став провал реформи корпоративного управління після звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу України.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X