МВФ все ще чекає більшого прогресу від України для виділення другого траншу

10 червня 2021, 18:01

Україна і МВФ продовжують дискусії спрямовані на завершення першого перегляду програми stand-by і виділення другого траншу від Фонду.

Україна і Міжнародний валютний фонд як і раніше знаходяться в тісних дискусіях за програмою stand-by. Про це заявив представник МВФ Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Певний прогрес досягнутий, але для завершення першого перегляду потрібно більше», -заявив він на традиційному брифінгу у Вашингтоні.

Не розкриваючи деталей Райс нагадав, що метою обумовлених в рамках програми stand-by заходів є: поліпшення управління в Нацбанку і законодавства про банківський нагляд, середньострокове зниження бюджетного дефіциту, посилення антикорупційної вертикалі і судової системи.

В уряді України прогнозували, що Україна отримає транш від Фонду в березні-лютому 2021 року, але 13 лютого представник МВФ Йоста Люнгман оголосив, що місія МВФ за першим перегляду отриманої України в червні 2020 роки програми stand-by завершилася без результату. «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть «, — сказав Люнгман.

Також повідомлялося, що МВФ 30 квітня відкликав з України постійного радника з фінансових питань Віма Фонтейна. Як повідомило джерело НВ Бізнес, причиною відкликання став провал реформи корпоративного управління після звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу України.

Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявляв, що до 1 червня Верховна Рада прийме всі необхідні закони для продовження співпраці з МВФ в рамках виділення траншу Україні на $ 5 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X