Встановили дедлайн. Арахамія назвав умови та крайню дату для отримання Україною траншу МВФ

6 травня 2021, 11:10

До 1 червня Верховна Рада ухвалить усі необхідні закони для продовження співпраці з МВФ у межах виділення траншу Україні на $5 млрд, якщо тільки не буде блокувань у парламенті.

Про це заявив голова фракції Слуга народу Давид Арахамія, повідомили у однойменній партії.

За словами Арахамії, йдеться, зокрема, про остаточне ухвалення закону про кримінальне покарання чиновників за брехню в деклараціях, про внесення змін до закону про НАБУ. Також планується внести зміни до закону про Нацбанк для зміцнення його незалежності.

Відео дня

«1 червня для нас — крайній термін. І уряд, і парламент, і Офіс президента мають намір дотримуватися цієї дати», — зазначив Арахамія.

Він додав, що раніше між Україною та міжнародними донорами існували розбіжності з приводу того, хто має отримати більшість голосів при призначенні директора НАБУ.

За його словами, поки модель ухвалення такого рішення ще невідома, але вона має бути компромісною.

Остання місія МВФ в Україні щодо перегляду поточної програми проходила в режимі онлайн у період з 21 грудня 2020 по 12 лютого 2021 року. Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія закінчилася безрезультатно.

Потім представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Фонд очікує пропозицій від української сторони для продовження переговорів. Райс назвав продуктивними дискусії з Україною, що пройшли під час недавньої місії, але констатував наявність ряду невирішених питань.

Райс уточнив, що місія в Україні обговорювала поліпшення управління банківським наглядом НБУ, фіскальні ризики для дефіциту бюджету і зміцнення судової системи. При цьому, представник Фонду навіть не озвучував терміни, в які МВФ очікує отримати пропозиції від України.

Також повідомлялося, що МВФ 30 квітня відкликав з України постійного радника з фінансових питань Віма Фонтейна. Як повідомило джерело НВ Бізнес, причиною відкликання став провал реформи корпоративного управління після звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X